EPA-EFE/TOMS KALNINS

Košarkaši Turk Telekoma savladali su Lokomotivu Kubanj 88:85, u meču petog kola grupne faze Evrokupa.

Više nema nepobedivih, pošto je posle četiri vezane pobede ruska ekipa poražena.

Ostaju na prvom mestu grupe u kojoj je i Partizan, sa skorom 4-1.

Turska ekipa ušla je bolje u meč i posle prve četvrtine imala je +7.

Konstantno su vodili i u drugoj četvrtini, najveća prednost bila je +9, a na poluvremenu je bilo +8.

U trećoj četvrtini imali su i +14, ali su se gosti vratili i u poslednju deonicu se ušlo sa +6 za Turk Telekom.

Vodio je domaćin i +12 u poslednjoj deonici, imao sve pod kontrolom, ušao sa +6 u poslednjih minut i po,

Lokomotiva se vratila na 85:86 i na 26 sekundi do kraja napad je imala ruska ekipa. Izgubili su loptu i napravili faul, ali Turk Telekom pogađa samo jedno bacanje.

Promašila je Lokomotiva šut za produžetak i domaćin slobodnim bacanjima rešava utakmicu.

Do pobede su ih predvodili Harison sa 28, Klemons sa 18 i Peres sa 11 poena i 11 asistencija.

U poraženom sastavu istakli su se Motli sa 25 i Mekolum sa 17 poena.