EPA/Friedemann Vogel
Fudbaleri Nemačke

Prvi velike derbi u Kataru, duel bivših svetskih prvaka Nemaca i Španaca, završen je bez pobednika, rezultatom 1:1.

Španija je povela golom Alvara Morate u 62. minutu. Nemci su do boda stigli u 83. minutu pogotkom Niklasa Filkruga u 83. minutu.

Španci su u ovaj veliki derbi ušli nakon više nego ubedljive pobede nad Kostarikom od 7:0, dok su Nemci bili pod velikim pritiskom posle senzacionalnog poraza od Japanaca 1:2.

U istoj grupi ranije tokom dana Kostarika je pobedila Japan sa 1:0. Zahvaljujući tom rezultatu i dalje je sve otvoreno.

U poslednjem kolu u četvrtak 1. decembra pašće odgovor ko će u nokaut fazu. Rivali su Nemačka i Kostarika, odnosno Španija i Japan. Na tabeli Španija ima 4 boda, Japan i Kostarika po 3, Nemačka bod.