Tanjug/AP

Fudbaleri Partizana remizirali su večeras u Humskoj 1:1 (0:1) sa Nicom u drugom kolu D grupe Lige konferencija.

Crno-beli su tokom većeg dela meča bili ravnopravan, ako ne i bolji rival od francuskog predstavnika, ali nisu uspeli da materijalizuju šanse preko Bibrasa Natha i najboljeg strelca Rikarda Gomeša, koje su mogle da im donesu povoljniji ishod.

Gosti su poveli već u 2. minutu pogotkom Džoa Brajana, a izjednačio je i konačan rezultat postavio krilni napadač Partizana Fuseni Dijabate u 60. minutu.

Crno-beli posle dva remija dele drugo mesto sa Nicom, pošto imaju identičan i broj bodova (po dva) i gol-razliku (0), uz dva gola više u odnosu na rivala, dok je prvi Keln sa četiri boda nakon pobede od 4:2 nad Slovačkom.

Naredni meč crno-beli igraju 6. oktobra, a rival je nemački Keln.