U 19. kolu Premijer lige 4:1 na Old Trafordu.

U susretu tima s najviše pobeda u Premijer ligi na tzv. Boksing dej i tima s najviše poraza na svojevrsni praznik engleskog fudbala radovao se specijalista za utakmice oko katoličkog Božića. Strelci za Mančester bili su Entoni Marsijal u 24. i 51. minutu, Mejson Grinvud u 36. i Markus Rašford u 41.

Vodeći gol dao je u 17. minutu Metju Longstaf, Njukaslova nada, koji je mrežu “crvenih đavola” zatresao i u pobedi (1:0) u osmom kolu. Još dva igrača su prva dva pogotka u Premijer ligi dali protiv Junajteda: Šveđanin Frederik Ljungberg (Arsenal) 1998. i 1999. i Lejton Bejns (Vigan) 2006. S 19 godina i 280 dana Longstaf je i najmlađi Njukaslov strelac na Boksing dej posle 1988.

A Grinvud je s 18 godina i 86 dana postao treći najmlađi strelac u Premijer ligi na Boksing dej. Mlađi su bili Džejms Milner sa 16 godina i 356 dana za Lids 2002. i Majk Oven s 18 godina i 12 dana za Liverpul 1997.

Marsijal je prvi put bio dvostruki strelac na ligaškom meču na Old Trafordu, a Rašford je dosegao do 11 pogodaka u ovoj sezoni, efikasnije nego svih ranijih. Nemanja Matić nije bio u planovima Junajtedovog trener Solskjera za ovu utakmicu.

U popodnevnim susretima najveće iznenađenje je priredio Sautempton pobedom protiv Čelzija u Londonu.