Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su od Brentforda u meču drugog kola Premijer lige sa 4:0.

Posle nezapamćene bruke u prvom poluvremenu i četiri primljena gola, Junajted je u drugom koliko-toliko popravio utisak ali nije mogao do preokreta.

Prvi put u istoriji Premijer lige, Junajted je poražen u prva dva meča u sezoni, prvi put od 1979. je nanizao četiri poraza, a prvi put još od 1936. je sedam mečeva bez pobede na gostovanjima.

Ni sve to nije dovoljno da oslika šta je Junajted igrao u prvom poluvremenu kada je delovao kao grupa amatera.

Brentford je u tom periodu poveo u desetom minutu, pogotkom Džoša Dasilve. Matijas Jensen, asistent kod prvog gola dao je drugiu 18. minutu.

Ben Mi je u 30. povisio na 3:0, a posle kontre u 35. minutu, Brajan Mbeumo je rešio završio akciju pred nemoćnim Davidom de Heom za 4:0.

Taj rezultat je ostao do kraja prvog poluvremena, pa je Brentford meč rešio u razmaku od 25 minuta. Kristijano Ronaldo je nemoćno klimao glavom, a De Hea je kod gola Dasilve propustio loptu kroz ruke, dok je kod drugog pogrešio zajedno sa Kristijanom Eriksenom.