Dušan Vlahović

Srpski fudbaler Dušan Vlahović nastavio je svoju golgetersku seriju i u  remiju Fjorentine sa Sasuolom od 2:2 u 18. kola Serije A, postigao svoj 33. gol u ovoj kalendarskoj godini.

Naime, njegov pogodak iz 51. minuta susreta protiv Sasuola posle kontranapada bio je 33. u ovoj kalendarskoj godini po čemu je izjednačio rekord Kristijana Ronalda. Niko drugi nikada sem Portugalca nije dao ovoliko pogodaka za 365 dana.

U ovom meču, Sasuolo je poveo sa 2:0, poslepogodaka Skamake iz 32. minuta i Fratezija u 37. minutu. Potom je Vlahović u 51. minutu smanjio rezult da bi Torieirin šest minuta kasnije izjednačio.

Do kraja, Fjorentina je ostala sa igračem manje zbog nespretnosti i drugog žutog kartona Biragija i rezultat je ostao nepromenjen.