Očajni Partizan poražen u Zadru! Andrić promašio za produžetak

0

Fonet/A. K.
Uklopio se u sivilo Partizana u Zadru: Đorđe Gagić, centar crno-belih (Foto: Arhiva)

Tokom većeg dela meča Zadrani su bolji rival. Crno-bele nije služio šut, uz očajne procente sa linije slobodnih bacanja i za tri poena. Početkom treće četvrtine, zahvaljujući odličnim Florensu i Sobinu, Zadar je imao +13, 55:42.

Međutim, onda se crno-beli bude i serijom 11:0 stižu do uzbudljive završnice. U poslednjem minutu gledali smo pravu dramu u dvorani "Krešimir Ćosić". Zadrani su imali +6, 65:59, ali je Andrić sa dve trojke uneo neizvesnost u susret.

Kada je Ramljak pogodio jedno bacanje, za 69:67, Partizanu je ostalo 15 sekundi za pobedu ili bar produžetak. Beograđani su konfuzno odigrali poslednji napad, ali je ipak lopta došla do Andrića, koji je fauliran, ali nije bio precizan sa linije slobodnih bacanja i bodovi su ostali u Zadru.

Zadar: Segarić, Ivanov 7, Kraljević 8, Šango 6, Sobin 14, Široko, Špaleta, Ramljak 6, Bošnjak 3, Floren 25, Jurica.

Partizan: Pavlović 11, Tepić 4, Marinković, Dalo 8, Milutinov 7, Milosavljević 11, Mačvan 14, Gagić 4, Andrić 9, Milutinović, Bezbradica, Bogdanović.

Partizan ima skor 6-6, dok su Zadrabi vezali treći trijumf i sada imaju pet pobeda i sedam poraza. Crno-beli su bili lišeni usluga trenera Duška Vujoševića, koji "okajava grehe" zbog isključenja u prošlom kolu protiv Mega Leksa u "Pioniru".

40. minut Ivanov za +6, 65:59. Dalo smanjuje, Zadrani blizu pobede, još 28 sekundi do kraja. Andrić postiže trojku, 66:64, 20 sekundi do kraja, drama u Zadru. Florens na liniji bacanja. Uspešan je Amerikanac, 68:64. Još 19 sekundi do kraja, crno-beli imaju napad.Trojka Andrića, 68:67, Ramljak na liniji bacanja. Promašuje Ramljak, 69:67. Andrić na liniji bacanja, 3.7 sekunde do kraja. Drugo bacanje je promašio bek Partizana. KRAJ 69:68 za Zadar.
39. minut – Trojka Milosavljevića za 63:59. Još 1.11 do kraja utakmice, Partizan ima loptu.
38. minut – Milurtinov pogiodio jedno bacanje za 61:56. Florens igrač utakmice, Zadar na +7.
37. minut – Florens povećava na +5, 58:53. Nova trojka Florensa, 61:55.
36. minut – Milutinov smanjuje na 55:53. Ramljak prekida seriju Partizana.
35. minut – Serija Partizana 9:0, odlični Pavlović i Dalo u poslednjoj četvrtini.
34. minut – Serija Partizana 6:0, 55:48.
33. minut – Očajna igra Partizana u Zadru. Pavlović prekida seriju Zadra. Mavan za 55:46.
31. minut – Nova trojka Florensa. Prvi put dvocifrena prednost. Ramljak povećava na 55:42.
30. minut – Sobin postiže nove poene, 48:42. Zadar bolju u finišu treće četvrtine, 50:42 posle 30 minuta. Očajni Partizan u napadu.
29. minut – Trojka Florensa za 46:42. Ne daju domaćinu prednost.
28. minut – Gagić smanuje na samo poen razlike, 41:40.
27. minut – Sobin nerešiva enigma za Partizan.
25. minut – Kraljević povećava prednost Zadra – 36:32. Gagić se vratio u igru.
24. minut – Serija Partizana 5:0, samo +2 za domaćina 34:32.
23. minut – Trojka Mačvana, 34:30. 10 poena krilnog centra Partizana.
22. minut – Povreda Gagića, iskrenuo je zglob, pitanje je da li će moći da nastavi susret.
20. minutKraj poluvremena 34:27. Očajna igra Partizana.
19. minut – Partizan 2 od 9 sa linije bacanja. Očajna igra crno-belih.
18. minut – Partizan 1-6 sa linije bacanja. Milosavljević prodorom smanjuje rezultat , 30:26.
16. minut – Serija domaćina 7:0. Mačvan prekida seriju Zadrana.
15. minut – Zadar vodi 24:19. Partizan slab u napadu.
14. minut – Šango postiže dugu trojku, Zadrani konstanto u vođstvu – 22:19.
13. minut – Mačvan postiže poene ispod koša za izjednačenje – 17:17. Kraljević opet dovodi Zadar u vođstvo.
10. minutKraj prve četvrtine, vođstvo Zadra 15:12.
8. minut – Prvo izjednačenje Partizana – 10:10. Šango postiže prvu trojku za domaćina.
6. minut – Crno-beli končano ušli u ritam. Milosavljević postigao četiri poena. Florens povećava prednost domaćin na 10:6. Milosavljević opet dobar u prodoru, 10:8.
4. minut – Partizan slab na startu. Milutinov postiže prve poene za domaćina. Sobin je postigao sve poene za Zadar. Milosavljević smanjuje na 6:4.
3. minut – Bolji početak domaćina. Florens zadaje dosta muka košarkašima Partizana. Zadar vodi 4:0.
1. minut – Utakmica je počela. Sobin postiže prve poene za Zadar.