Brižov napadač iz Senegala Mbaj Dianj (28) platio danak samovolji.

Briž je propustio veliku priliku da uzme bod na Parku prinčeva u četvrtom kolu Lige šampiona. Pari Sen Žermen je vodio s 1:0 od 22. minuta pogotkom Argentinca Maura Ikardija, ali je njegov gost bio ravnopravan na terenu.

U 76. minutu i VAR je potvrdio da je brazilski half Tijago Silva skrivio prekršaj za najstrožu kaznu, a lopte se odmah latio Dianj, nad kojim je faul i načinjen. Igraču koga je Galatasaraj pozajmio Brižu za ovu sezonu loše izveden penal je odbranio Kostarikanac Kejlor Navas, koji je i specijalista za jedanaesterce. Ostalo je 1:0 do kraja.

Senegalac je platio danak jer nije ni bilo predviđeno da on šutira ako do penala dođe već Hans Vanaken. Trener Briža je bio beskompromisan. Odstranio ga je iz tima za ligašku utakmicu u nedelju, a možda i na duže.

– Neće biti među putnicima na meč s Antverpenom. Odluku o njemu doneću u najskorije vreme. Biće i oštro novčano kažnjen – kategoričan je Filip Kleman, trener belgijskog viceprvaka koji sigurno vodi u prvenstvu.