OFK Beograd na trećem mestu JSL

0

Fudbaleri OFK Beograda su ubedljivom igrom pregazili slabašni Čukarički sa 4:0 na Karaburmi, pa su tako „romantičari“ popeli na visokom treće mestu Superlige.

Kišu golova po kišovitom vremenu na Karaburmi započeo je Simić u 37. minutu za 1:0 u prvom poluvremenu. U nastavku je domaćin za samo desetak minuta stigao do 4:0, od 63. do 76. minuta i tada je pitanje pobednika već bilo rešeno. Gosti sa Banovog brda su uspeli samo da smanje rezultat i odbrane čast golom Krčmarevića u 80. minutu sa penala.

"Romantičari“ su sedmom prvenstvenom pobedom sustigli Vojvodinu na trećem mestu Jelen lige sa 24 osvojena boda imaju isto poena kao i ekipe iz Novog Sada, koja svoj meč 13. kola igra u nedelju protiv Rada na Banjici.

Kulski Hajduk je slavio na gostovanju ekipi Mladog Radnika sa 3:1, iako je domaćin vodio nakon prvog dela igre sa 1:0 golom Frenklina u 21. minutu. Hajduk je u drugom poluvremenu boljom igrom uspeo da preokrene rezultat i dođe do važne pobede od 3:1, golovima Radanovića, Živanovića i Bogića.

Smederevo je pred svojom publikom uspeo da izvuče bod protiv BSK-a iz Borče. Gosti su poveli u 17. minutu sa bele tačke, a precizan je bio Dukić, da bi "oklopnici“ u nastavku golom Komadine u 58. minutu meča dođu do izjednačenja.

Borac je u Čačku minimalnim rezultatom pobedio Javor iz Ivanjice, a strelac za sva tri boda bio je Grkajac u poslednjim momentima prvog poluvremena.

Na utakmici između Metalca i Spartak nije bilo golova, iako je domaćin od 41. minuta igrao sa igračem više, pošto je fudbaler gostujuće ekipe Popović zaradio crveni karton.