Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa vršnjacima iz Hrvatske rezultatom 1:1.

Srbija i Hrvatska odigrali su pripremni duel za završni krug kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Generacija 2003. godište odigrala je zanimljiv duel na stadionu Voždovca, popularnom “Krovu”.

Srbija je dobro ušla u meč i bila bolji rival u prvom delu meča, dok su Hrvati, posle velikog broja izmena, uspeli u nastavku da preokrenu rezultat, ali je u nadoknadi vremena naša reprezentacija ipak uspela da postavi, utisak je, realan rezultat.

Domaćin je na poluvreme otišao sa prednošću, jer je u 29. minutu mrežu zatresao Stoisavljević.

Izjednačenje Hrvatima doneo je Kanižaj u 51. minutu, a samo pet minuta kasnije došlo se do potpunog preokreta, jer je Ćopića matirao Šimić.

Ipak, za konačnih 2:2 se pobrinuo Bačanin u prvom minutu sudijske nadoknade.

“Orliće” sada očekuje završni krug kvalifikacija za odlazak na Prvenstvo Evrope (Estonija 21.maj – 06.jun), gde je očekuju dueli u Rusiji (25-31.mart) protiv domaćina, odnosno selekcija Finske i Danske.

Srbija: Gočmanac (od 46. Ćopić), Miodragović, Miletić (od 46. Bačanin), Despotovski (od 57. Jelenković), Cvetićanin (od 57. Mićić), Stanković, Stoisavljević (od 57. Hrstić), Ajdar, Subotić, Miladinović (od 57. Grgić), Luković.

Hrvatska: Zadro (od 71. Frigan), Pelivan (od 46. Lazar), Stanko, Tomljenović (od 46. Katanić), Braun (od 71. Ćurić), Duvnjak, Kanižaj (od 71. Rukavina), Romac (od 78. Brkljača), Ivanović (od 46. Šimić), Šaranić (od 78. Jakovljević), Bilić (od 55. Rozić).