Fudbaleri Boniriga u najkvalitetinoj partiji ove sezone održali fudbalsku lekciju prvoplasiranoj ekipi Druge Premijer lige Novog Južnog Velsa.

Posle dva uzastopna poraza od St. Džordž Sitija i Spartansa, Bonirig je na svom terenu demolirao lidera Druge Premijer lige Novog Južnog Velsa Hils junajted! Rezultat je bio 3:0 (2:0), a pored ubedljive pobede valja istaći da je ovo bila najkvalitetnija partija Belih orlova u tekućoj sezoni!

Od samog starta je sve krenulo kako su Orlovi želeli. Najpre se Piterson našao u prilici koju nije iskoristio, a zatim je usledila lepa akcija Orlova i situacija kada su imali igrača više u protivničkom šesnaestercu, ali je Armson slabo šutirao. U 12. minutu Brejdi Smit je centrirao, lopta je dobila neobičnu putanju i već savladala gostujućeg golmana, ali prečka je sprečila rano vođstvo našeg tima.

Nastavili su Orlovi da napadaju u talasima i takva igra je u 24. minutu donela prednost. Riči Darko je izlomio beka gostiju i uposlio Džeka Armsona koji je udarcem glavom doveo naš tim u vođstvo. Deset minuta pre kraja Asmir Kadrić povisio je prednost Orlova na 2:0, a još nekoliko prilika našeg tima do odlaska na odmor ostalo je neiskorišćeno.

Zanimljivo je da gosti u prvom delu igre nisu uputili niti jedan udarac u okvir golmana Hronopulosa. Ovaj podatak najbolje govori da su Orlovi dobili sigurnost i odbrambenoj liniji povratkom u tim Nikole Zonjića.

U nastavku je viđena mirnija igra našeg tima, a u 69. minutu Kadrić je lepo prošao po levoj strani i našao Marka Simingtona koji je zapečatio sudbinu gostiju, postavivši krajnji rezultat 3:0. Ova pobeda daje lepu uvertiru timu Vejna O’Salivana pred lokalni derbi u 16, kolu sledeće subote 15. juna kada će Bonirig gostovati kod Mauntiza.

U uvertiri glavnog meča, rezervisti Boniriga takođe su pobedili Hils junajted sa 2:0.  Duple pobede Orlova u 15. kolu uveliko će pomoći Bonirigu da se odmakne sa pretposlednjeg mesta u čempionšipu i ka krajnjem cilju – opstanku u Drugoj premijer lige NJV.

BONIRIG – HILS JUNAJTED 3:0 (2:0)

STRELCI: Džek Armson 27, Asmir Kadrić 35. i Mark Simington u 69.
Stadion Sportskog kluba u Bonirigu. Gledalaca: 250.

BONIRIG: Hronopulos, Galavej, Smit, Šubara, Rodić, Kadrić, Darko, Vranković, Zonjić, Armson, Piterson  – (Zamene: Adilović, Mekenzi i Simington)

HILS JUNAJTED: Katlin, Bazden, Dods, Fogerti, Kelšou, Merin, Montford, Parfet, Robertson, Sakurai, Vlismas – (Zamene: Kudapo, Rejner i Zarantonelo)