M. N.
Aleksandar Vranešević je postigao spektakularan gol

Posle velike pobede u gostima protiv Nanavading Sitija, Springvejl Beli orlovi su po prvi put ove sezone zabeležili dve pobede zaredom.

Na terenu u Srpskom centru u Kizborou, ekipa Darka Đurića je očitala fudbalsku lekciju Vitlsi Rejndžisu i slavila sa 5:2 (4:1).

Orlovi su u potpunosti opravdali ulogu favorita u derbiju začelja, a naročito dominantnu igru prikazali su u prvom poluvremenu. Međutim, bilo je potrebno da gosti povedu iz penala u 9. minutu, da bi se Orlovi probudili, a odmah zatim i razgoropadili.

Najlepši detalj utakmice viđen je u 14. minutu, kada je Aleksandar Vranešević uputio milimetarski precizan šut sa 25 metara, a lopta se efektno od statve odbila u mrežu Vitlsija.

Bio je to signal za nezapamćeno futiozan period srpskog kluba, koji je u narednih 12 minuta po šavovima rasparao odbranu gostiju i postigao još tri gola. Dva puta je mrežu zatresao spretni Husaini, a jedan pogodak bio je delo hladnokrvnog Kubenka.

Drugo poluvreme donelo je daleko mirniju igru, ali su Orlovi ipak propustili priliku da do vrha napune mrežu rivala. Precizan je bio samo Bendžamin u 55. minutu, posle sjajnog slaloma između igrača Vitlsija. Prava je šteta što utakmici prepunoj lepih poteza i golova nije prisustvovalo više publike u Kizborou.

Trener Đurić se odlučio za sastav: Zamuranis, Nikolić, Grujić, Lacis (Kingok 86), Podaridis (G. Nkondgoro 46), Paulino, Bendžamin, Vranešević (Vikert 86), Husaini (Lujić 74), Kubenko, Manual (G. Nkondgoro 74).

U uvertiri je i mladi tim Belih orlova bio ubedljiiv protiv Vitlsi Rejndžisa – 4:1.

Idućeg vikenda ekipu Springvejla čeka veliki izazov, duel sa liderom prvenstva, razvojnim timom Melburn Sitija. Utakmica je na programu u subotu od 12.30 na terenu Parejd Koledž u Banduri.

NPL 3 Viktorija

Rezultati 10. kola: Boks Hil Junajted – Melburn Siti 2:4, Beli orlovi – Vitlsi R. 5:2, Melburn Viktori – Džilong Makedonija 2:0, Balarat Siti – Preston Lajons 2:2, Davton – Nanavading Siti 2:1, Vestern Junajted – Nort Sanšajn Igls 4:1.

1. Melburn S. 10 7 2 1 25:11 23

2. Viktori 10 6 3 1 21:10 21

3. Preston L. 10 5 4 1 18:8 19

4. Vestern J. 10 6 1 3 23:15 19

5. Džilong 10 5 0 5 11:18 15

6. Nort Sanšajn 10 4 1 5 15:15 13

7. Nanavading S. 10 4 0 6 13:18 12

8. Boks Hil 10 3 2 6 18:22 11