Vesti
NEISKORIŠĆENA ŠANSA: Pitersenov šut je izblokiran

U Bonirigu nešto baš žestoko ne štima. Beli orlovi su posle samo deset odigranih utakmica na putu da još jednu sezonu velikih očekivanja pretvore u godinu za zaborav.

Bodove iz Boniriga prošlog vikenda je odneo i Sent Džordž Siti, koji je naneo Orlovima treći uzastopni, a ukupno pet poraz u sezoni – 1:2.

Ovaj put nije bio dovoljno ni gol prednosti, koji su domaći imali sve do 75. minuta. Orlovi su poveli malo posle pola časa igre, kada je bek Kujpers uzeo loptu na ivici kaznenog prostora i raspalio, a njegov šut se odbio od protivničkog igrača i zario pod prečku.

Imao je Meri Gotije dve prilike sredinom drugog poluvremena da udvostruči prednost Orlova, a od tog trenutka sve se okrenulo na vodenicu gostiju.

Prvo je Kalergu pokupio odbijenu loptu i smestio je u mrežu u 75. minutu, a desetak minuta kasnije Mitri je posle loše intervencije odbrane Boniriga bio najspretniji i preokrenuo rezulttat.

Imali su Orlovi priliku za izjednačenje, ali idealan pas Pitersona na ivicu kaznenog prostora niko nije uspeo da sprovede u mrežu rivala.

Pred srpskim klubom je u narednom kolu veliki izazov, pošto u subotu od 19.00 časova gostuju liderima Prve lige, Tigrovima sa severa Sidneja.

PRVA LIGA NSW
Rezultati 10. kola: Beli orlovi – St. Džordž Siti 1:2, Mauntis – N. Tajgers 0:1, Hakoa – Blektaun 2:2, Vonderers – St. Džordž FC 3:2, Spirit – Hils 4:0, Mariners – Rejders 4:0.
1. N. Tajgers 10 7 1 2 33:15 22
2. CK Mariners 10 6 2 2 21:11 20
3. St. Džordž S. 10 5 2 3 18:12 20
4. Vonderers 10 6 1 3 34:17 19
5. NWS Spirit 10 5 2 3 18:11 17
6. Mauntis 10 5 1 4 17:14 16
7. Blektaun 10 3 3 4 13:19 12
8. Hakoa 10 3 3 4 13:21 12