Orlovi preleteli Morli

0
Vesti
Napadač Belih orlova Dejvid Mekeron

Fudbaleri Belih orlova iz Dajanele ostali su u pobedničkom ritmu. Posle tri boda osvojena prošle srede, ostvarili su još jedan trijumf za vikend, ukupno peti od početka sezone, na gostovanju ekipi Morli Vindmils – 3:2 (1:1).

Iako poslednji na tabeli Druge državne lige Zapadne Australije, Morli se pokazao kao žilav protivnik. Prvi deo susreta je završen nerešenim ishodom 1:1, a domaćin je poveo autogolom fudbalera Dajanele Nikolasa Riveros Norata. Međutim, na minut pred odazak na odmor, prvi strelac Orlova Asa Sipits je izjednačio rezultat.

Razlika između dva rivala postala je očiglednija u nastavku meča, a srpski tim je u 58. minutu došao do prednosti pogotkom Krisa Rizidisa. Kada se činilo da će ovim rezultatom meč biti priveden kraju, usledila je prilično zanimljiva završnica, ali pobeda Orlova nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

U nadoknadi vremena postignuta su dva gola – najpre je Sipits uvećao prednost Dajanele, kao i svoj golgeterski saldo, da bi nepun minut kasnije domaći samo ublažili poraz.

Trener Dajanele Slobodan Bobi Despotovski imao je na raspolaganju tim: Peri, Eplbi, M. Vulin, Vujačić, Ognjenović (Stepanovski 65’), S. Vulin, Rizidis, Riveros Norato, Stefoski (Musonda 44’), Dejkovski, Sipits.

U predigri rezervnih timova pobedili su Beli orlovi sa 2:1 (1:0). Golove su postigli Dalesio (autogol) i Nikola Žmukić. Posle sedam kola rezervisti Belih orlova su peti na tabeli sa 13 bodova. Mladi tim domaćina pobedio je juniore Dajanele sa 3:1 (3:1), a gol za Orlove postigao je Vladimir Olujić u 5. minutu.

U narednom 9. kolu, u subotu 22. avgusta, Beli orlovi su gosti Kaning Sitija na terenu Burenda Reserve od 15.00 časova, a predigra rezervnih timova dva sata ranije.

DRUGA LIGA ZAPADNE AUSTRALIJE

Rezultati 8. kola: Kaning Siti – Kurtin Univerzitet 1:3, Džundalup Siti – Vaneru Siti 3:0, Mardok Univerzitet – Kingsli Vestsajd 6:0, Morli – Beli orlovi 2:3, Balga – Kelmskot Ruz 3:1, Goznels Siti – Šamrok Rovers 2:2.

1. Vaneru 8 5 1 2 20:10 16
2. Mardok Uni 8 5 1 2 19:14 16
3. Džundalup S. 8 4 3 1 17:8 15
4. Beli orlovi 8 5 0 3 19:13 15
5. Šamrok R. 8 4 3 1 18:14 15
6. Kingsli 8 4 1 3 17:15 13
7. Kaning S. 8 4 0 4 16:15 12
8. Goznels S. 8 3 1 4 19:18 10