Tradicionalni Međunarodni kup šampiona počeo pobedom Fiorentine protiv Gvadalahare u predgrađu Čikaga s 2:1.

Meksička Gvadalahara, znamo je i kao Čivas, jedini tim koji nije iz Evrope među 12 učesnika u sedmom predsezonskom nadmetanju klubova, povela je preko Lopeza u 25. minutu. Samo dva minuta zatim poravnao je argentinski napadač Đovani Simeone, Čolito, sin Atletikovog trenera Dijega Simeonea. Njega je oštrim centaršutem iz slobodnog udarca s desne strane s golom spojio 19-godišnji Aleksa Terzić, levi bek koji je nedavno došao iz Zvezde.

Njegov vršnjak Rikardo Sotil, mladi italijanski reprezentativac, doneo je pobedu u 52. minutu. U prvom poluvremenu Fiorentinin golman Poljak Drongovski, koji je u prošloj sezoni briljirao u Empoliju kao pozajmica, odbranio je penal.

Terzić je igrao u prvom delu utakmice, a u 63. minutu umesto Simeonea u igru je ušao 19-godišnji Dušan Vlahović, nekadašnja Partizanova nada. Nikola Milenković, standardni odbrambeni igrač, nije bio u timu “viole”.