Partizan bolji u omladinskom derbiju: Šaponjić srušio Zvezdu!

0

Buduća zvezda: Ivan Šaponjić

Omladinski derbi Partizana i Crvene zvezde u Sportskom centru Teleoptik pripao je crno-belima, koji su slavili sa 3:1 (1:1), a meč je pratilo više od 1000 navijača. Strelci za tim iz Humske bili su Lukić u šestom, Krajišnik u 59. i Šaponjić u 73. minutu. Za Zvezdu je pogodio donevši 1:1 Jovanović u 32. minutu.

Blistao je napadač Ivan Šaponjić, koji je već debitovao za prvim tim Partizana, a u tekućoj sezoni ima pravo nastupa za Teleoptik. Sjajni napadač učestvovao je kod sva tri gola crno-belih, a postigao je i gol koji je u 73. minutu odlučio derbi. Treba reći da oba tima nisu igrala u kompletnom sastavu, jer većina omladinskog pogona crno-belih igra za Teleoptik, pa se Partizan u ovoj konkurenciji takmiči sa znatnom mlađim sastavom. S druge strane, trener gostiju nije mogao da računa na Luku Jovića, Grujića, Ristića…

Na tabeli Partizan na vrhu posle tri kola ima sedam bodova kao i čačanski Borac odnosno kragujevački Radnički, a Zvezda je osma sa četiri boda. U

U popularnom "Zemunelu" odigran je i kadetski derbi između Partizana i Crvene zvezde, a meč je završen bez pobednika – 0:0.