MN Press
Košarkaši Zvezde su nadigrali Partizan

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 86:85 (22:19, 28:21, 24:25, 12:20) u derbi meču 8. kola regionalne ABA lige.

Crveno-beli su do novog trijumfa stigli zahvaljujući trojkama, pošto su u ovom meču pogodili čak 15.

Crvena zvezda je i dalje bez poraza u regionalnom takmičenju pošto je ostvarila i osmu pobedu. Partizan ima po četiri pobede i poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džordan Lojd sa 18 poena, dok je Kori Volden dodao 16. U poraženoj ekipi najbolji je bio Rašon Tomas sa 19 poena, dok je Kodi Miler-Mekintajer ubacio 15.

Zvezda je vodila u većem delu utakmice, a Partizan je na kraju imao šut za pobedu, ali je promašio Kodi Miler-Mekintajer.

TOK MEČA:

IV četvrtina

40. minut – Partizan je imao šut za pobedu, ali Miler-Mekintajer nije bio precizan. Pobeda Zvezde od 86:85.
39. minut – Zvezda na plus 4, 82:86. Partizan smanjuje na 86:85.
38. minut – Crno-beli prilaze na 82:84. Partizan je imao napad za izjednačenje, ali se Zvezda odbranila.
35. minut – Partizan prilazi na minus 6, 74:80. Trener gostiju zatražio je tajm-aut
33. minut – Crveno-beli rutinskom igrom održavaju visoko vođstvo, 67:77. Klupa Partizana traži tajm-aut
31. minut – Tehnička za klupu Partizana. 65:75

III četvrtina

30. minut – Zvezda posle 30 minuta vodi 74:65. Crveno-beli su do sada ubacili čak 14 trojki.
26. minut – Partizan je na minus 8, 57:65
24. minut – Partizan posle serije od 7:2 stiže na minus 8, 52:60
22. minut – Volden pogađa 10 trojku za Zvezdu, 43:56
21. minut – Zvezda održava plus 10, 43:53

II četvrtina:

20. minut – Zvezda je prvih 20 minuta rešila u svoju korist rezultatom 50:40. Zvezda je za svega nekoliko sekundi postigla dve trojke. Partizan u šutu za tri poena ima 1/13, dok Zvezda šutira 9/17.

18. minut – Crveno-beli ponovo u seriji. Četvrta lična greška Dangubića. Gosti vode 41:36. Partizan je u dosadašnjem delu meča izveo 21 bacanje, a gosti samo pet.
17. minut  – Zvezda ponovo vodi 35:34.
15. minut – Zvezda stiže do 33:33. Novi tajm-aut za crno-bele

14. minut – Preokret Partizana. Domaći serijom od 6:0 stižu do 29:26.
12. minut – Zvezda održava vođstvo od tri poena, 26:23

I četvrtina

10. minut – Partizan se budi. Domaći serijom od 8:0 stižu na 19:22.
9. minut – Partizan nema rešenja za igru Zvezde. Crveno-beli na plus 11. Zvezda vodi 22:11

7. minut – Nova trojka gostiju, 7:16
5. minut – Sjajna igra Zvezde, Lazić pogađa trojku, a Filipovski traži tajm-aut, 5:13
3. minut – Velika serija Zvezde od 8:1.
1. minut – Prve poene postiže Partizan, 2:0

Navijači Zvezde ispratili bakljadom košarkaše na derbi:

U prvih sedam kola domaćin Partizan je ostvario četiri pobede i tri poraza, dok Crvena zvezda ima svih sedam trijumfa i na prvom je mestu.

Obe ekipe se nalaze u dobroj formi, ali u meč ulaze posle duplog porgrama u Evropi (Evroliga i Evrokup).

Crno-beli su se nakon dolasaka novog trenera Saše Filipovskog trgli i pružaju znatno bolje partije nego na početku sezone, ali ih je poremetila povreda na trenengu Markusa Pejdža.

– Zvezda ima duboku rotaciju, igraju sa mnogo igrača i sa visokim intenzitetom tokom cele utakmice, tako da treba naći odgovor na takvu igru. Oni su imali mnogo utakmica kao i mi, nema mnogo vremena za veliku pripremu, ali biće važno da imamo visoku koncentraciju da izvodimo precizno elemente odbrane i napada – poručio je Sašo Filipovski uoči susreta.

Njegov kolega Saša Obradović smatra da u derbiju nema pravila ni favorita, i da će biti važno da se pobedi i protivnik i umor nakon dva evroligaška gostovanja.

– Znamo da sama utakmica nema favorita bez obzira na kom mestu na tabeli se nalaze ekipe i kakav im je rejting igrača. Partizan ima dobar spoj atletskih igrača i iskustva, tim koji je drugu godinu zajedno i sigurno da među njima nema tajni, poznaju se dobro. Igraju dobro u poslednje vreme, dobili su vezane utakmice u ABA ligi i Evrokupu. Sa druge strane, mi posle dve teške nedelje putovanja, nespavanja i teških utakmica, sve to želimo da ostavimo po strani i odigramo najbolju moguću utakmicu i dođemo do bodova – rekao je trener crveno-belih.

Večerašnji duel je i prva prilika u kojoj će dva igrača igrati protiv ”svojih”. To su bivši igrač Zvezde Nemanja Dangubić, koji sada nosi crno-beli dres, ali i Kori Volden, koji je letos promenio stranu ”brda” i sada nastupa za crveno-bele.