Partizan NIS/Dragana Stjepanović
Zek Ledej

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Mornara 95:83 u meču 25. kola regionalne ABA lige.

Crno-beli će, bez obzira na ishod preostale dve utakmice u regionalnom takmičenju, najverovatnije biti drugi na tabeli na kraju ligaškog dela i pred ulazak u plej-of.

Partizan je vodio tokom celog meča. Mornar je u više navrata hvatao priključak, ali je domaćin uspeo da odbije sve nalete i stigne do zaslužene pobede.

Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji crno-beli. Posle prve četvrtine Partizan je imao plus 12 (23:11). Drugi period takođe je pripao domaćinu. Partizan je imao i plus 17, ali su crno-beli posle 20 minuta vodili – 43:30.

Mornar je u trećoj četvrtini prišao na 47:43. Partizan nije dozvolio kompletan preokret i u poslednu četvrtinu ušao je sa vođstvom – 67:57.

Do kraja meča crno-beli nisu dozbolili protivniku da padne ispod minus deset, na kraju 95:83.

Naefikasnii u ekipi Partizana bio je Zek Ledej sa 24 poena, dok je Kevin Panter dodao 16. U ekipi Mornara, Mihailović je ubacio 25 poena.