Twitter.com/partizanbc

Košarkaši Partizana izgubili su u Nemačkoj od Albe u poslednjem, šestom kolu TOP 16 faze Evrokupa, u meču koji za njih nije imao rezultatski značaj.

Alba – Partizan 97:74 (18:23, 29:11, 19:19, 31:21)

Alba: Gifaj 17, Hunt, Matisek 10, Šnajder 11, Hermanson 12, Vagner, Ogbe 5, Gedraitis 19, Tieman 7, Kliford 6, Noko 2, Sikma 8.

Partizan: N. Janković 7, Si 2, Marinković 18, Gegić 2, Veličković 4, Pecarski, Tanasković 6, Renfro 8, S. Janković 6, Lendejl 11, Nikolić 10.

Crno-beli su dobro počeli gostovanje u Berlinu, vrlo motivisano su delovali momci Andree Trinkijerija, solidno šutirali, tokom celog meča dominirali u skoku, ali sve su to poništavali brojnim greškama.

Berlinci su 18 Partizanovih izgubljenih lopti pretvorili u 20 poena, a uz to je domaćin pogodio čak 15 trojki i ubedljiv poraz srpskog velikana je bio neminovan.

Dobili su crno-beli prvu četvrtinu ali je u drugom periodu krenula šuterska klinika Albe, pet uzastopnih trojki za seriju 14:2 i preokret na 40:32. Berlinski tim koristi deset izgubljenih lopti Partizana za +13 na poluvremenu (47:34).

Partizan trojkama Marinkovića pokreće seriju 15:2 na otvaranju trećeg kvartala i stiže na samo koš zaostatka sredinom perioda (53:51), ali opet crno-beli kreću da gube lopte i prave gluposti što Alba kažnjava i forsiranjem igre u reketu pravi razliku sa poluvremena (66:53).

Partizanovi igrači su se predali, pa je nemačkom timu postalo jasno da može da izbori pobedu od 22 poena razlike koja bi mu garantovala prednost domaćeg terena u potencijalnom polufinalu Evrokupa. Alba je nastavila da igra u istom ritmu i sa još nekoliko trojki stiže do željene razlike ubedljivom pobedom.

– 97:74 – Kraj utakmice!

Zakucavanje Gidraitisa pa trojka Nikolića… a onda i trojka Gifaja!

– 90:71 – Vanja Marinković upisuje svoj 18. poen večeras!

– 83:65 – Raspucani Šnajder i Gedraitis za najvećih +18 večeras!

– 75:61 – Gidraitis blokira Renfroa pa pogađa trojku iz dotrčavanja!

– 66:61 – Serija Partizana 8:0!

– 66:53 – Kraj treće četvrtine!

– 64:52 – Posle nesportskog faula Lendejla, domaći se vraćaju na dvocifrenu razliku.

– 53:49 – Trojka Alekseja Nikolića, “vraćaju se” crno-beli u meč!

– 51:36 – Janković pogađa ali odgovaraju Nokoa i Ogbea za najveću razliku na meču!

– Poluvreme!

– 47:34 – Katastrofalna četvrtina crno-belih! Alba je ubacila 9 trojki u prvom poluvremenu!

– 42:32 – Totalni preokret domaće ekipe! Serija 13:0!

– 29:32 – Novi koš mladog Tanaskovića, za njim poentira i Janković, pa dva bacanja Nikolića…  s druge strane Šnajder i Ogbe ubacuju dve uzastopne trojke.

– 20:26 – Trojka Džoka Lendejla!

– Druga četvrtina…

– 18:23 – Kraj prve četvrtine!

Razigrao se Džok Lendejl, njegova četiri poena na kraju prvog dela.

– 18:19 – U seriji su igrači domaćeg tima ali Novica Veličković održava prednost crno-belih.

– 11:17 – Novi poeni Tanaskovića… Siguran i Renfro sa penala…

– 9:13 – Na trojku Renfroa Hermanson uzvraća istom merom… a onda trojka Marinkovića i pogodak Stefana Jankovića.

– 4:5 – Mladi Dušan Tanasković postiže svoje prve poene na međunarodnoj sceni!

– 2:3 – Kliford postiže prve poene na utakmici, dok sa druge strane Renfro pogađa za tri poena.

– Startna petorka Partizana: Renfro, Marinković, Si, S. Janković, Tanasković.

– Startna petorka Albe: Hermanson, Vagner, Gidraitis, Sikma, Kliford.

– Utakmica uskoro počinje…

Crno-beli su ispustili pobedu protiv Ritasa u Beogradu (77:78) i priliku da u poslednjem meču odlučuju o plasmanu u nokaut fazu.

Partizan će bez obzira na rezultat utakmice u Berlinu završiti misiju u Evrokupu za ovu sezonu, a trener Andrea Trinkijeri je najavio da će igrači koji su imali manju minutažu ove sezone dobiti priliku u Nemačkoj.

Italijanski stručnjak u Berlinu neće moći da računa na Đorđa Gagića, koji je zbog visoke temperature ostao u Beogradu.