Partizan pobedio Vojvodinu, Zvezda bolja od Smedereva

0

Crvena zvezda je ovom pobedom ostala na dva boda prednosti nad Partizanom, pa će se borba za titulu rešavati u narednim kolima.

Prvih pola časa igre na "Marakani" proteklo je u relativnom ispitivanju snaga i bez većih prilika za gol. Ipak, u 32. minutu Kadu je na pas Lazetića utrčao u kazneni prostir, rukom primirio loptu, a potom pao kao pokošen jer je iza njega prošao defanzivac Smedereva Lukić. Kadu je bio precizan sa penala i tako je Brazilac doveo Zvezdu do prednosti od 1:0. Do kraja prvog dela igre crveno-beli su probali udarcima sa daljinje ali Lekić i Kadu nisu bili precizni.

Domaćin je u nastavku nastavio da drži loptu u svom posedu, ali su gosti ti koji su došli do gola u 63. minutu. Mladenović se našao u situaciji jedan na jedan posle neuspele ofsajd zamke, Stamenković je dlično odbranio njegova oba pokušaja, a na odbijenu loptu je naleteo Živković i pogodio praznu mrežu za 1:1.

Smederevci ohrabreni izjednačenjem su nastavili da se dobro brane, pa su iz jedne kontre mogli i do novog gola, ali je golman Stamenković istrčao iz svog prostora i u "kung fu" stilu srušio gostujućeg igrača. Za milo čudo sudija Majo Vujović ne da nije pokazao crveni karton Stamenkoviću, koji je bio poslednji igrač odbrane, već je dosudio aut za Zvezdu.

Kazna za Smederevo je stigla 73. minutu, kada je Savio centrirao pravo na glavu rezervisti Lazoviću, kome nije bilo teško da zatrese mrežu za, ispostavilo se konačnih 2:1.

Partizan je protiv Vojvodine poveo već u 3. minutu. Lomić je centrirao iz kornera sa leve strane, a Kleo je iskoristio prvu priliku i loptu poslao u mrežu golmana Brkića. Beograđane je samo par minuta kasnije zadesio peh jer je kapiten Nenad Krastajić morao da napusti igru zbog povrede, a zamenio ga mladi Stanković.

Sve do završnice prvog poluvremena vodila se teška borba na sredini terena, kada je Partizan duplirao prednost preko slične akcije sa početka derbija. Kleo je ponovo bio najsnalažljiviji u šesnaestercu na asistenciju Lomića – 0:2.

U nastavku meča Vojvodina je zaigrala nešto brže i stvorila dve dobre šanse, a jednu je u 55. minutu iskoristio Đurovski kada je primio loptu na nekoliko metara od gola i lako matirao Božovića za 1:2.

Nastavili su Novosađani da pritiskaju goste ali ne i da ozbiljnije ugroze gol Božovića. Partizan je u finišu meča imao priliku da reši pitanje pobednika ali je Kleo bio neprecizan, pa je na kraju i ostalo 1:2, pobeda šampiona Srbije.

OFK Beograd je teže nego što se očekivalo pobedio Metalac sa 3:2.

Domaćin je poveo protiv Metalca u 3. minutu golom Milića, ali je potom usledio preokret Milanovčanana. Prvo je u 25. minutu gol zabio Perić, a sedam minuta kasnije nakon kornera Metalac je preko štopera Rakočević poveo sa 1:2.

Ipak, 15 – tak minuta pre kraja meča na Karaburmi, Injac je centrirao iz očaja, a Rakočević je zatresao svoju mrežu, pa su „romantičari“ ni iz čega došli na 2:2. Pobedu domaćinu obezbedio je Injac u 80. minutu za konačnih 3:2.

Subotički Spartak je u Kuli poveo golom milića u 37. minutu, ali je domaći Hajduk sa dva gola Kekekzovića u drugom poluvremenu preokrenuo meč u svoju korist

Mladi Radnik i Napredak su podelili bodove pošto je meč završen 1:1. U prvoj pravoj akciji, Predrag Pavlović je doneo prednost Kruševljanima u 21. minutu, ali je vredan bod domaćinu obezbedio Miletić početkom drugog poluvremena pogotkom sa bele tačke.

Takođe bez pobednika, ali i meč bez golova u Jagodini odigrali su fudbaleri Jagodine i Javora, baš kao što je u Čačku bilo između domaćeg Borca i Rada.

Fudbaleri Čukaričkog savladali su na Banovom brdu ekipu BSK iz Borče rezultatom 1:0 (0:0) u prvom meču 20. kola fudbalskog prvenstva Srbije, čime su uhvatili poslednju slamku spasa u borbi za opstanak u eliti.

Gosti iz Borče su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu, a najbolju priliku za BSK propustio je Kajević, koji je u 30. minutu pogodio stativu.  Igrači BSK i u drugom poluvremenu nastavljaju sa atacima ka golu Radivojevića.

Polušanse su se ređale ispred gola domaćina, ali lopta nikako nije htela u mrežu. Kako to u fudbalu biva, nakon toga sledi kazna – pet minuta pre kraja Dražen Okuka se posle pogođene stative Džiknića, najbolje snalazi u gužvi i šalje loptu iza leđa golmana Jankovića.

Ovom pobedom Čukarički je sa 15 bodova uhvatio "poslednji voz" za borbu za opstanak.