Partizan rutinski dobio Bosnu

0

Crno-beli su dominirali većim delom utakmice, a najveći akcenat je stavljen na odbranu, tako da je Bosna u prvoj deonici ubacila svega osam poena. Do poluvremena je Partizan napravio višak od 17 poena i tu prednost su izabranici trenera Vujoševića znalački sačuvali do kraja meča.

Najefikakasniji u pobedi domaćina bio je Marić sa 16 poena i pet skokova, dok je Mekkeleb postigao 13 koševa. Kod Sarajlija se najviše istako Bajić sa 19 poena.

"Bosna je sve vreme gubila, ali nije se predavala. Bili su uporni tražeći načine da nas ugroze, ali je presudio naš veći kvalitet. U našoj igri bilo je prostora i za egzibicone poteze, ali je bilo i puno praznog hoda. Opravdanje za propuste možemo naći u velikoj istrošenosti nakon susreta sa Orleanom", rekao je trener Partizana Dule Vujošević posle meča.

Trener Bosne Vlada Vukoičić ocenio je da nije nezadovoljan onim što su njegovi igrači pružili u ‘Pioniru’.

"Čak petorica igrača sa početka sezone nisu bila u timu. Najviše problema imamo na poziciji plejmejkera, što se ispoljava na planu organizacije igre", zaključio je Vukoičić.

Košarkaši Radničkog doživeli su ubedljiv poraz od odlične ekipe Zagreba u 6. kolu NLB lige, rezultatom 75:57.

Zagrebački "mravi" utišali su 3.000 navijača u Kragujevcu, pošto su čitav tok utakmice kontrolisali igru u odbrani i napadu. Domaćin je poveo u uvodnim minutima sa 8:3, ali su u nastavku gosti bili ti koji su igrali bolju košarku.

Zagreb je svaku četvrtinu rešio u svoju korist (11:15, 16:18, 13:19, 17:23) i sada ima pet pobeda i jedan poraz u šampionatu. Puleni trenera Miroslava Nikolića su doživeli treći poraz.

Ante Tomić je predvodio Zagreb sa 21 ubačenim košem, dok je Mulaomerović pridodao 17 komada. Kod domaćina se istakao Marko Brkić sa 14 poena, koji je ujedni bio i jedini igrač iz obe ekipe koji je na parketu proveo svih 40. minuta.