Fudbaleri Partizana savladali su večeras Voždovac na gostovanju 2:0 (0:0) u utakmici 18. kola Superlige Srbije.

Strelci za crno-bele bili su Takuma Asano u 50. i Lazar Marković u 78. minutu.

Partizan je upisao šestu uzastopnu pobedu u šampionatu, 13. ukupno, i drugi je na tabeli sa 41 bodom, dok je Voždovac sada osmi sa 27 osvojenih bodova.

Voždovac je u prvom poluvremenu imao dve prilike, prvo preko Miloša Pantovića čiji je udarac završio tik pored stative, a potom i u finišu tog dela igre kada je Luka Cvetićanin pobegao odbrani Partizana, ali je njegov udarac zaustavio Aleksandar Popović.

U finišu prvog poluvremena šansu je imao i Partizan kada je pokušao Filip Holender, posle akcije Banjaka i Asana, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Crno-beli su poveli na početku drugog poluvremena, u 50. minutu, a strelac je bio Asano. Japanac je dobio sjajnu loptu u prostor, pobegao je odbrani Voždovca, sam izašao ispred golmana domaćih Miloja Prekovića i lako ga savladao.

Pitanje pobednika na ovom meču rešeno je u 79. minutu. Bibras Natho je lepo proigrao Markovića na ivici kaznenog prostora, “povukao” i preciznim udarcem pogodio za 2:0.

Ranije danas: Mačva – Rad 0:1, Novi Pazar – Metalac 1:0, Radnički Niš – Zlatibor 2:1, Spartak – Vojvodina 0:1.

Nedelja: Crvena zvezda – Bačka (17).

Petak: Mladost – Napredak 0:0, Proleter – Inđija 1:0, TSC – Radnik 1:3, Čukarički – Javor 3:0.