Partizan u finišu slomio “zmajeve”

0

Petar Škuletić, udarna igla crno-belih u napadu (Foto: Arhiva)

Izabranici Marka Nikolića opet nisu briljirali. Smušenom igrom, sa dosta dodira, bez ideje na sredini terena delovali su crno-beli, ali su u finišu slomili otpor neugodnih "zmajeva" koji mogu da žale makar za bodom.

Stefan Tripković doveo je domaćine u vođstvo u 74. minutu i tada se činilo da će Partizan da doživi novi fijasko. Ipak, crno-beli se nisu predavali. Rezervisti Saša Ilić i Predrag Luka trgli su crno-bele, koji s prvo ubrzo izjednačili smušenom intervencijom Stošića, koji je matirao svog golmana.

U finišu – drama. Prvo je Tripković dobio drugi žuti karton, a u sledećem napadu, posle akcije Drinčića i Vulićevića, Volkov je sjajnim volejom u 92. minutu doneo prednost Partizanu, a tačku na trijumf crno-belih postavio je tri minuta kasnije Fofana, koji je posle dugo vremena dobio šansu da zaigra za srpskog vicešampiona.

90+5. minut – GOOOOL – Ismael Beko Fofana za trijumf Partizana.

90+2. minut – GOOOL – Vodi Partizan. Strelac Volkov. Iz trećeg pokušaja konačno je zatresao mrežu defanzivac crno-belih. Odlično je centrirao Vulićević, a Volkov volejom iskosa sa leve strane matirao Supića.

90. minut – Crveni karton za Stefan Tripkovića iz Voždovca. "Zmajevi" sa desetoricom u finišu. Igaraće se još pet minuta.
89. minut – Traže crno-beli penal posle igranja ruke jednog igrača Voždovca, ali nema ništa od najstrože kazne. Pokušao je Luka, ali je siguran Supić.
85. minut – Partizan juriša, želi sva tri boda. Velika šansa za Volkova, ali opet je šutirao iznad gola.

78. minut – GOOOOL – Partizan je izjednačio. U pitanju je autogol Stošića.

74. minut – GOOOOL – Vodi Voždovac. Strelac Tripković. Posle slobodnog udarca, Tripković se najbolje snašao u šesnaestercu Partizana i matirao Lukača. Šok za crno-bele. Posrtanje Partizana se nastavlja.

71. minut – Šansa za Partizan. Drinčić je bio u prilici, ali je Supić izbacio loptu u korner.
68. minut – Partizan bez šanse, "zmajevi" se odlično brane.
53. minut – I u nastavku utakmice inicijativa Partizana, ali nema golova.
46. minut – Drugo poluvreme je počelo.
45+1. minut – Prvo poluvreme je završeno.
39. minut – Sjajna šansa za Škuletića, ali je Supić odbranio njegov šut.
30. minut – Velika šansa za Voždovac. Pantelić sa nekoliko metara nije uspeo da savlada Lukača. Konfuzna reakcija odbrane crno-belih.
28. minut – Vračarom odjekuje "Uprava napolje", što je poruka "Grobara" upravi kluba iz Humske.
24. minut – Sudijski tajm-aut zbog velike vrućine. Dva minuta pauze za osveženje igrača. Partizan bolji, ali i dalje nema golova.
15. minut – Crno-beli napadaju, ali "zmajevi" i dalje odolevaju favoritu.
10. minut – Volkov je imao odličnu šansu posle centaršuta Drinčića, ali je šutirao iznad gola.
5. minut – Škuletić je pokušao glavom, ali nema opasnosti po gol "zmajeva".
4. minut – Pritisak Partizana na početku susreta. Kakva greška golmana Supića. Umalo je Lazović kaznio indolentnost golmana Voždovca.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI TIMOVA

VOŽDOVAC: Supić, Stojković, Obradović, Stanimirović, Stošić, Kitanovski, Sinđić, Petrović, Tripković, Pantelić, Damnjanović.

PARTIZAN: Lukač, Volkov, Stanković, Ilić, Vulićević, Gulan, Drinčić, Ninković, Grbić, Škuletić, Lazović.