Partizanu samo bod u Jagodini

0

"Crno-beli" su propustili nekoliko dobrih prilika, naročito u drugom poluvremenu. Radosav Petrović pogodio je stativu u 84. minutu, dok je Brazilac Vašington u poslednjim trenucima regularnih 90 minuta promašio gol sa samo nekoliko metara.

Izabranici Gorana Stevanovića imali su potpunu kontrolu nad utakmicom, dok se Jagodina opredelila na igru iz kontranapada. Iz takve igre Jagodinci su mogli do gola u 76. minutu kada je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Perica Ognjenović promašio, čini se, šansu utakmice. Istrčao je sam ispred golmana Partizana Mladena Božovića, ali mu je u odsudnim trenucima lopta odskočila.

Trener crno-brlih Goran Stevanović kao glavni razlog što njegov tim nije slavio naveo je umor fudbalera.

"Imali smo dosta šansi u prvom poluvremenu naročito, ali ih nismo iskoristili, pa kako je vreme odmicalo utakmica je ulazila u fazu u kojoj je potrebna svežina, a mi je nismo imali. Platili smo ceh meča u Japanu. Utakmica je bila jako odbra, kvalitetna, imalo je šta da se vidi. Žao mi je što nije još takvih u Superligi i prava je šteta što navijači nisu mogli da vide golove", izjavio je Stevanović.

Ovim remijem, Partizan je zaostao u odnosu na Crvenu zvezdu koja je u subotu savladala Mladog Radnika sa 4:1, pošto "večiti rival" ima četiri boda više na prvom mestu (61:57). Sa druge strane, Jagodina je ostala na sedmom mestu, sa 30 bodova.

U drugom meču, Rad je na Banjici pobedio poslednjeplasirani Čukarički sa 2:0, golovima Jovančića i Kaluđerovića u poslednjih 15 minuta meča. Ovim trijumfom Rad je maltene obezbedio opstanak, dok je Čukarički odavno ostao bez šansi za opstankom u društvu najboljih srpskih klubova.

Fudbaleri OFK Beograda i Vojvodine odigrali su nerešeno 2:2 (2:1) na Karaburmi u okviru 23. kola Super lige Srbije.

Prva tri gola viđena su u prvom poluvremenu, i to u vremenskom intervalu od samo osam minuta. Vojvodina je povela golom Dušana Tadića u 25. minutu, izjednačio je Abubakar Oumaru u 30, da bi Uroš Sinđić u 33. potpuno preokrenuo rezultat.

Zatišje je trajalo sve do same završnice meča, kada je najbolji pojedinac novosadskih "crveno-belih", Tadić, u 84. minutu još jednom zatresao mrežu "romantičara" za konačnih 2:2.

OFK Beograd je ostao na četvrtom mestu sa 37 bodova, a Vojvodina ga prati sa tri boda manje.