Fudbalerska reprezentacija Perua igraće za trofej Kopa Amerika protiv Brazila, pošto je u polufinalu savladala Čile 3:0 (2:0) u Porto Alegreu.

Peruanci su izbacili sa turnira branioca titule i posle 44 godine izborili plasman u finale, kada su drugi put šampioni Južne Amerike.

Već posle prvog poluvremena imali su velikih dva gola prednosti preko Edisona Floresa u 21. i Jošimara Jotuna u 38. na dve asistencije Andrea Karilja, da bi veteran Paulo Gerero u 90. minutu postavio konačan rezultat.

Sve što je Čile uradio je promašen penal Eduarda Vargasa u poslednjim sekundama meča.

Finale Kopa Amerika između Brazila i Perua igra se u nedelju, dok se dan ranije u borbi za treće mesto sastaju Argentina i Čile.