Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je petu uzastopnu pobedu u II Ligi nacija 2019. Srbija je danas, u poslednjem, 3. kolu turnira 9. grupe III vikenda II Lige nacija 2019. u Gondomaru savladala Kinu sa 3:1, po setovima 25:17, 25:22, 25:27 i 25:18, posle 111 minuta igre.

Fantastičan turnir su odigrali izabranici Nikole Grbića u Gondomaru. Savladali su sva tri rivala, a u poslednjem meču, zbog umora, čini se da su se najviše mučili. Pobedili su seniori Srbije Kinu kao što se i očekivalo, ali za to su im bila potrebna četiri seta.

Povela je Srbija posle mnogo bolje igre sa 2:0, da bi potom prepustila inicijativu Kini. Iskoristili su to puleni Raula Lozana i posle velike borbe u finišu trećeg seta uspeli da smanje na 2:1. Ipak, Srbija je svoju dominaciju potvrdila sigrunom igrom u četvrtom setu za konačnih 3:1.

Miran Kujundžić je sa 18 osvojenih poena bio najistaknutiji pojedinac kod Srbije, Aleksandar Okolić i Božidar Vučićević dele drugo mesto na listi strelaca naše selekcije sa 11 poena. Kineski igrač Jinag je najefikasniji pojedinac meča sa 20 poena.

U okviru IV vikenda (14. grupa), od 21. do 23. juna, Srbija će igrati u Milanu u Italiji, a rivali će joj biti i Argentina i Poljska.

Seniori Srbije će iz Portugalije u Italiju otputovati sutra (ponedeljak, 17. jun). Dolazak u Milano je predviđen u večernjim časovima.

SENIORI – II LIGA NACIJA 2019. (31. maj – 14. jul):

I VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

  1. GRUPA – NOVI SAD (DVORANA SPC „VOJVODINA“):
  2. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

SRBIJA – JAPAN                  1:3 (17:25, 12:25, 26:24, 17:25)

FRANCUSKA – RUSIJA      3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:23)

  1. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA       1:3 (12:25, 22:25, 25:20, 20:25)

RUSIJA – JAPAN                 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

  1. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

SRBIJA – RUSIJA                 2:3 (25:20, 24:26, 23:25, 25:22, 10:15)

FRANCUSKA – JAPAN       3:1 (25:22, 25:27, 25:19, 25:15)

TABELA:

  1. FRA                 3       3       0       9:3             9
  2. RUS                3       2       1       7:6             5
  3. JPN                 3       1       2       5:7             3
  4. SRB                 3       0       3       4:9             1

  1. GRUPA – ĐANGMEN, KINA:
  2. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

IRAN – ITALIJA 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:23)

NEMAČKA – KINA    3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 19:25, 15:11)

  1. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

ITALIJA – NEMAČKA         3:0 (25:21, 30:28, 25:23)

IRAN – KINA                        3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

  1. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

IRAN – NEMAČKA    3:0 (30:28, 29:27, 25:20)

ITALIJA – KINA          3:0 (25:21, 25:13, 26:24)

TABELA:

  1. IRI                   3       3       0       9:1             9
  2. ITA                  3       2       1       7:3             6
  3. GER                3       1       2       3:8             2
  4. CHN               3       0       3       2:9             1

  1. GRUPA – MENDOSA, ARGENTINA:
  2. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

BUGARSKA – KANADA     3:1 (25:20, 26:24, 19:25, 5:17)

ARGENTINA – PORTUGALIJA   3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

  1. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

KANADA – PORTUGALIJA                   3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

ARGENTINA – BUGARSKA                  3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

  1. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

PORTUGALIJA – BUGARSKA               3:1 (25:21, 19:25, 28:26, 25:23)

KANADA – ARGENTINA   3:1 (25:21, 29:27, 16:25, 26:24)

TABELA:

  1. ARG                3       2       1       7:3             6
  2. CAN                3       2       1       7:4             6
  3. BUL                 3       1       2       4:7             3
  4. POR                3       1       2       3:7             3

  1. GRUPA – KATOVICE, POLJSKA:
  2. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

BRAZIL – SAD             3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

POLJSKA – AUSTRALIJA             3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14)

  1. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

BRAZIL – AUSTRALIJA       3:2 (32:34, 25:16, 25:19, 27:29, 15:13)

POLJSKA – SAD                            3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9)

  1. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

SAD – AUSTRALIJA            3:1 (19:25, 27:25, 25:16, 25:16)

BRAZIL – POLJSKA             3:1 (22:25, 25:15, 25:21, 25:17)

TABELA:

  1. BRA                3       3       0       9:3             8
  2. POL                 3       2       1       7:6             5
  3. USA                3       1       2       5:7             4
  4. AUS                3       0       3       4:9             1

II VIKEND (7 – 9. JUN):

  1. GRUPA – OTAVA, KANADA:
  2. KOLO – PETAK, 7. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA          2:3 (20:25, 25:16, 28:26, 24:26, 9:15)

KANADA – AUSTRALIJA                      3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

  1. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

SRBIJA – AUSTRALIJA       3:2 (22:25, 14:25, 25:21, 25:21, 15:9)

KANADA – NEMAČKA      3:2 (23:25, 29:27, 25:18, 23:25, 15:12)

  1. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

SRBIJA – KANADA             3:2 (25:17, 24:26, 25:21, 26:28, 15:12)

AUSTRALIJA – NEMAČKA                   3:0 (25:20, 25:20, 25:16)

TABELA:

  1. CAN                3       2       1       8:5             6
  2. SRB                 3       2       1       8:7             5
  3. AUS                3       1       2       5:6             4
  4. GER                3       1       2       5:8             3

  1. GRUPA – NINGBO, KINA:
  2. KOLO – PETAK, 7. JUN:

FRANCUSKA – POLJSKA                      3:1 (28:26, 25:23, 24:26, 25:20)

KINA – BUGARSKA            3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

  1. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

POLJSKA – BUGARSKA     3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20)

FRANCUSKA – KINA 3:0 (25:16, 25:23, 25:20)

  1. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

BUGARSKA – FRANCUSKA                 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:23, 15:11)

POLJSKA – KINA                 3:0 (25:22, 25:13, 25:15)

TABELA:

  1. FRA                 3       2       1       8:4             7
  2. POL                 3       2       1       7:4             6
  3. CHN               3       1       2       3:6             3
  4. BUL                 3       1       2       4:8             2

  1. GRUPA – UFA, RUSIJA:
  2. KOLO – PETAK, 7. JUN:

ITALIJA – SAD  3:1 (25:23, 13:25, 25:20, 25:23)

RUSIJA – PORTUGALIJA             3:0 (25:19, 25:22, 25:20)

  1. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

ITALIJA – PORTUGALIJA            3:0 (25:13, 25:20, 25:11)

RUSIJA – SAD             3:0 (25:22, 25:19, 25:15)

  1. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

SAD – PORTUGALIJA         3:1 (25:20, 22:25, 25:22, 25:17)

RUSIJA – ITALIJA                3:0 (29:27, 25:16, 25:18)

TABELA:

  1. RUS                3       3       0       9:0             9
  2. ITA                  3       2       1       6:4             6
  3. USA                3       1       2       4:7             3
  4. POR                3       0       3       1:9             0

  1. GRUPA – TOKIO, JAPAN:
  2. KOLO – PETAK, 7. JUN:

BRAZIL – IRAN                    3:2 (23:25, 25:16, 21:25, 33:31, 15:10)

JAPAN – ARGENTINA       3:0 (25:16, 25:16, 33:31)

  1. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

IRAN – ARGENTINA          3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 34:32)

BRAZIL – JAPAN        3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

  1. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

BRAZIL – ARGENTINA       3:2 (25:20, 21:25, 26:28, 25:23, 15:12)

IRAN – JAPAN                     3:0 (25:22, 25:21, 25:19)

TABELA:

  1. BRA                3       3       0       9:4             7
  2. IRI                   3       2       1       8:4             7
  3. JPN                 3       1       2       3:6             3
  4. ARG                3       0       3       3:9             1

III VIKEND (14 – 16. JUN):

  1. GRUPA – GONDOMAR, PORTUGALIJA:
  2. KOLO – PETAK, 14. JUN:

SRBIJA – BRAZIL                 3:2 (17:25, 25:22, 17:25, 25:20, 15:12)

PORTUGALIJA – KINA       3:0 (25:22, 25:17, 25:23)

  1. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

SRBIJA – PORTUGALIJA                       3:2 (21:25, 25:15, 25:22, 30:32, 15:9)

BRAZIL – KINA                    3:0 (25:15, 25:18, 25:22)

  1. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

SRBIJA – KINA  3:1 (25:17, 25:22, 25:27, 25:18)

PORTUGALIJA – BRAZIL   18.00 (19.00)

TABELA:

  1. SRB                 3       3       0       9:5             7
  2. BRA                2       1       1       5:3             4
  3. POR                2       1       1       5:3             4
  4. CHN               3       0       3       1:9             0

UKUPNA TABELA:

  1. IRI                           9       8       1       26:7 24
  2. 2. RUS              9       7       2       22:11        20
  3. BRA              8       7       1       23:10        19
  4. FRA               8       6       2       21:11        19
  5. ITA                         8       6       2       19:9 18
  6. POL               9       5       4       20:17        15
  7. SRB               9       5       4       21:21        13
  8. USA              8       4       4       15:16        13
  9. ARG              9       4       5       17:18        12
  10. CAN             9       4       5       17:18        12
  11. JPN                        9       4       5       15:20        10
  12. BUL                        8       3       5       13:20          8
  13. POR              8       2       6         9:19           7
  14. GER              9       2       7       12:25          6
  15. AUS              9       1       8       14:24          7
  16. CHN             9       1       8         6:24           4

  1. GRUPA – VARNA, BUGARSKA:
  2. KOLO – PETAK, 14. JUN:

ITALIJA – JAPAN                 3:1 (23:25, 25:15, 29:27, 25:21)

BUGARSKA – AUSTRALIJA                  3:2 (20:25, 29:27, 22:25, 25:21, 15:13)

  1. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

ITALIJA – AUSTRALIJA      3:1 (25:18, 30:32, 25:18, 25:15)

JAPAN – BUGARSKA         3:2 (22:25, 25:19, 16:25, 25:19, 21:19)

  1. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

JAPAN – AUSTRALIJA       3:2 (25:18, 25:27, 23:25, 25:22, 17:15)

BUGARSKA – ITALIJA        20.40 (19.40)

TABELA:

  1. ITA                  2       2       0       6:2             6
  2. JPN                 3       2       1       7:7             4
  3. BUL                 2       1       1       5:5             3
  4. AUS                3       0       3       5:9             2

  1. GRUPA – URMIJA, IRAN:
  2. KOLO – PETAK, 14. JUN:

RUSIJA – POLJSKA             3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:19)

IRAN – KANADA                 3:0 (25:15, 26:24, 25:16)

  1. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

RUSIJA – KANADA             3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:23)

IRAN – POLJSKA       3:2 (25:20, 21:25, 18:25, 25:17, 15:8)

  1. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

POLJSKA – KANADA          3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26)

IRAN – RUSIJA                    3:0 (25:20, 26:24, 25:23)

TABELA:

  1. IRI                   3       3       0       9:2             8
  2. RUS                3       2       1       6:5             6
  3. POL                 3       1       2       6:7             4
  4. CAN                3       0       3       2:9             0

  1. GRUPA – KAN, FRANCUSKA:
  2. KOLO – PETAK, 14. JUN:

SAD – ARGENTINA            3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:21)

FRANCUSKA – NEMAČKA                  3:1 (24:26, 25:20, 25:19, 25:20)

  1. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

SAD – NEMAČKA               3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:20)

ARGENTINA – FRANCUSKA               3:1 (25:18, 25:17, 19:25, 25:20)

  1. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

ARGENTINA – NEMAČKA                   3:2 (25:19, 23:25, 23:25, 25:23, 15:10)

FRANCUSKA – SAD                     17.00

TABELA:

  1. USA                2       2       0       6:2             6
  2. ARG                3       2       1       7:6             5
  3. FRA                 2       1       1       4:4             3
  4. GER                3       0       3       4:9             1

IV VIKEND (21 – 23. JUN):

  1. GRUPA – MILANO, ITALIJA:
  2. KOLO – PETAK, 21. JUN:

SRBIJA – ITALIJA                      20.00

POLJSKA – ARGENTINA             17.00

  1. KOLO – SUBOTA, 22. JUN:

SRBIJA – POLJSKA              17.00

ITALIJA – ARGENTINA         20.00

  1. KOLO – NEDELJA, 23. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA         17.00

ITALIJA – POLJSKA             20.00

  1. GRUPA – HOFMAN ESTEJTS (ILINOIS), SAD:
  2. KOLO – PETAK, 21. JUN:

KANADA – KINA                       17.00 (0.00)

SAD – JAPAN                           20.00 (SUBOTA U 3.00)

  1. KOLO – SUBOTA, 22. JUN:

KINA – JAPAN                         14.00 (21.00)

SAD – KANADA                       19.30 (NEDELJA U 2.30)

  1. KOLO – NEDELJA, 23. JUN:

KANADA – JAPAN                   12.00 (19.00)

SAD – KINA                           16.30 (23.30)

  1. GRUPA – ARDABIL, IRAN:
  2. KOLO – PETAK, 21. JUN:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA           15.30 (13.00)

IRAN – PORTUGALIJA                   18.30 (16.00)

  1. KOLO – SUBOTA, 22. JUN:

FRANCUSKA – PORTUGALIJA        15.30 (13.00)

IRAN – ASUTRALIJA                    18.30 (16.00)

  1. KOLO – NEDELJA, 23. JUN:

PORTUGALIJA – AUSTRALIJA       15.30 (13.00)

IRAN – FRANCUSKA                   18.30 (16.00)

  1. GRUPA – KUJABA, BRAZIL:
  2. KOLO – PETAK, 21. JUN:

RUSIJA – NEMAČKA                   17.00 (23.00)

BRAZIL – BUGARSKA         20.00 (SUBOTA U 2.00)

  1. KOLO – SUBOTA, 22. JUN:

BUGARSKA – RUSIJA         17.00 (23.00)

BRAZIL – NEMAČKA          20.00 (NEDELJA U 2.00)

  1. KOLO – NEDELJA, 23. JUN:

BUGARSKA – NEMAČKA           17.00 (23.00)

BRAZIL – RUSIJA       20.00 (PONEDELJAK U 2.00)

POSTAVITE KOMENTAR

Upišite vaš komentar
Upišite vaše ime