PL: “Građani” gledaju u leđa “plavcima”

0

Beta/AP
Promašio izglednu šansu: Stevan Jovetić

"Građani" su u poslednjih nekoliko nedelja uspeli da sustignu glavnog konkurenta za titulu, ali su se sada okliznuli na gostovanju Evertonu. Domaćin je odolevao sve do 74. minuta, ali je onda Fernandinjo gostima doneo prednost. Brazilac se najbolje snašao u petercu domaćih i glavom ćušnuo loptu prosledivši u mrežu šut Davida Silve. Ipak, slavlje gostiju trajalo je samo četiri minuta, pošto je Stiven Nejsmit odlično skočio na prvoj stativi i prevario istrčalog Harta.

Aleksandar Kolarov zamenio je u 92. minutu Samira Nasrija.

Berahino, mladi napadač Vest Bromviča nastavio je golgetersku seriju u prvenstvu protiv Hala, i tako prekinuo niz svoje ekipe od četiri susreta bez trijumfa. On je u 78. minutu pogodio mrežu gostiju iz indirektnog udarca.

Vest Hem je posle odličnog starta sezone počeo da posustaje i na gostovanju Svonsiju odigrao je četvrti uzastopni meč bez uspeha 1:1, dok su minimalne pobede ostvarili Lester nad Aston Vilom, odnosno Vest Bromvič nad Halom. Barnli je pobegao iz zone ispadanja trijumfom nad Kvins Parkom sa 2:1.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su na svom terenu ekipu Totenhema sa 2:1 u 21. kolu Premijer lige. Totenhem je poveo u 49. minutu posle dobrog udarca Harija Kejna sa ivice šesnaesterca, ali je domaća ekipa uspela da preokrene rezultat.

Prvo je iz jedanaesterca izjednačio Dvajt Gajl u 69. minutu, dok je pobedu Kristal Palasu doneo Džejson Pančon deset minuta pre kraja meča.

REZULTATI: Sanderlend – Liverpul 0:1 (Marković 9), Barnli – Kvins Park Rendžers 2:1 (Artfidld 12, Ins 37 – Ostin 33 (pen)), Čelsi – Njukasl 2:0 (Oskar 43, Kosta 59), Everton – Mančester Siti 1:1 (Nejsmit 78 – Fernandinjo 74), Lester – Aston Vila 1:0 (Končeski 45+1), Svonsi – Vest Hem 1:1 (Nobl (ag) 74 – Kerol 43), Vest Bromič Albion – Hal 1:0 (Berahino 78), Kristal Palas – Totenhem 2:1 (Gajl 69, Pančon 80 – Kejn 49).