Pobeda Napretka za beg sa dna

0

Oba gola za Kruševljane postigao je Jao u devetom i 30. minutu. Napredak je tako došao do 24 boda u šampionatu i ako ovako nastave da igraju opstanak bi bio ostvariv u Super ligi.

Metalac iz Gornjeg Milanovca pobedio je u Kragujevcu ekipu Javora 1:0, a jedini gol na meču postigao je Krasić u 78. minutu.

Spartak je u Subotici pobedio BSK 2:1. Gosti su poveli golom Đukića u devetom minutu, a izjednačio je Ubiparip u poslednjem minutu prvog dela meča. Pobedu domaćinu doneo je Simović u 90. minutu.

Premijerni meč 23. kola Jelen Super lige između Smedereva i Borca završen je bez golova, pa su oba tima ostala na devetom, odnosno desetom mestu na tabeli domaćeg šampionata.

Meč u Smederevu koji je pratilo oko 1.000 gledalaca, nije bio zanimljiv za gledanje jer su fudbaleri iz Čačka branili, a domaćin je jalovo napadao.

Ništa se nije promenilo tokom drugog dela pa je podela bodova bila sasvim zaslužena za sve učesnike na terenu, dok se i ono malo posmatrača na tribinama dosađivalo. Smederevo i Borac još nisu osigurali opstanak u eliti, pa će u završnici sezone morati da igraju bolje i da traže gol ako misle da zadrže superligaški status.

Kasnije večeras igraće Crvena zvezda i Mladi radnik.

Prvo mesto na tabeli drži Crvena zvezda sa 58 bodova, dok je Partizan drugi sa dva poena manje.