Pobeda Partizana protiv Makabija

0

Partizan je večerašnjim trijumfom stigao do vođstva od 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige, koja se igra na tri pobede. Naredni meč biće odigran za dva dana u Beogradskoj areni. Eventualni, peti susret na programu je 7. aprila u Tel Avivu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lester Mekejleb sa 18 poena i sedam skokova, dok je Aleks Marić ubacio 16 poena i imao sedam uhvaćenih lopti. Jan Veseli je dodao 14 poena.

U poraženoj ekipi najbolji je bio Alan Anderson sa 13 poena, dok su čak Eidson i Dor Fišer ubacili po 11.

Partizan je počeo meč u sastavu Kecman, Mekejleb, Vraneš, Roberts i Veseli, dok je Makabi istrčao na teren sa petorkom Anderson, Fišer, Pini, Eidson, Viznijevski. Partizan je dobrom igrom na početku meča u četvrtom minutu stigao do vođstva od 9:3. "Crno-beli" su održavali prednost od šest poena, a trojkom Božića u sedmom minutu poveli su 18:9. Partizan je dva minuta kasnije zahvaljujući seriji grešaka Makabi stekao vođstvo od 13 poena (25:12). Domaći košarkaši su prvi deo meča dobili rezultatom 26:17.

"Crno-beli" su dobrom igrom u drugoj četvrtini u 16. minutu stigao do prednosti od 16 poena (40:24). Partizan je u ovom delu meča dominirao u skoku i zasluženo je dobio prvo poluvreme rezultatom 47:34.

Makabi je krenuo agresivnije na početku treće četvrtine i serijom 8:2 smanjio prednost "crno-belih" na 49:42. Međutim, Beograđani su trojkom Rašića stigli ponovo do dvocifrene prednosti (52:42). Partizan je do kraja treće četvrtine održavao prednost od 10 do 14 poena, a u poslednjih 10 minuta ušlo se s prednošću domaćih košarkaša 64:50. Makabi je serijom trojki smanjio vođstvo Partizana na 66:56. Domaći košarkaši su tri minuta pre kraja trojkom Božića poveli 76:61.

"Crno-beli" su do kraja meča održavali prednost i zasluženo su stigli do trijumfa 81:73.

"Ambijent je bio fantastičan. No, ovo je samo prvo poluvreme, drugo je na programu u četvrtak. Moramo tada da ponovimo dobre momente iz ovog meča, a da eliminišemo prazne minute. Publika je bila sjajna, a velika borbenost igrača veoma važna. Cela Evropa je mogla da vidi Beograd u sjajnom svetlu, kako na tribinama tako i na parketu. Ovako se ulazi u Evropu", izjavio je Vujošević posle meča.

Novi rekord Evrolige ipak nije postavljen

Iako su pojedini mediji javljali da je poseta na trećoj utakmici četvrtfinala Evrolige između Partizana i Makabija, oborila rekord sa  22.783 gledalaca, rekord ipak nije oboren, jer su zvaničnici beogradske Arene saopštili da je poseta bila 20.783 gledaoca.

Partizan – Makabi 81:73 (26:17, 21:17, 17:16, 17:23), (2:1 u pobedama)

Beogradska arena. Gledalaca: 20.783. Sudije: Fabio Fakini, Guerino Kerebuk (Italija), Srđan Dozai (Hrvatska).

Partizan: Roberts 7, Sinovec 1, Mekejleb 18, Kecman 6, Milošević 0, Rašić 3, Mitrović 0, Božić 6, Marić 16, Veseli 14, đekić 2, Vraneš 8.
Makabi: Limonad 0, šarp 0, Viznijevski 8, Perkins 10, Grin 2, Pnini 4, Anderson 13, Lazme 8, Eidson 11, Blutental 6, Fišer 11.

šut za dva poena: Partizan 19/47, Makabi 13/33
šut za tri poena: Partizan 8/20, Makabi 8/21
slobodna bacanja: Partizan 19/25, Makabi 23/31
skokovi: Partizan 21+19, Makabi 24+12
ukradene lopte: Partizan 11, Makabi 7
izgubljene lopte: Partizan 14, Makabi 18