Pobeda “stare dame”, poraz Katanije

0

Iako su pre meča fudbalere Juventusa sopstveni navijači zasuli jajima i raznim drugim predmetima, kako bi im pokazali šta misle o njihovim poslednjim igrama i nastupima u crno-belom dresu, izabranici Alberta Zakernija uspeli su da konačno zabeleže pobedu u okviru Serije A i to protiv gostiju iz Bergama sa 2:1.

Legenda "crno-belih", Alesandro Del Pjero doveo je domaćina u vođstvo u 30. minutu, ali je veteran Amoruzo izjednačio u finišu prvog dela igre. Mučio se Juventus da u nastavku probije jednu od najlošijih odbrana italijanske lige, a trenera Alberta Zakeronija spasao je Felipe Melo pogotkom osam minuta pre kraja meča.

Fiorentina je na svom "Artemio Frankiju" deklasirala Udineze sa 4:1, a golove za "violu" postigli su Vargas (36′), Đilardino (55′), Santana (68′) i Stevan Jovetić (84′). Počasni gol za goste dao je Pepe u 41. minutu.

Iako Udineze ima jedan od kvalitetnijih timova u Seriji A, u narednih sedam kola strepeće za opstanak u ligi, pošto je do 31. kola sakupio samo 32 boda i nalazi se u zoni ispadanja, tačnije na 17. poziciji sa istim brojem bodova kao i rimski Lacio.

Napoli je prekinuo seriju od pet mečeva u kojima nije uspeo da pobedi Kataniju, pošto je na "San Paolu" konačno slavio u južnjačkom derbiju sa 1:0. Gol vredan tri boda postigao je defanzivac Kanavaro početkom drugog dela igre. Napoli sa 48 bodova sada sa razlogom može da se nada da će naredne sezone izboriti Evropu.

U poslednjem meču dana i derbiju kola fudbaleri Milana i Lacija odigrali su nerešeno 1:1. Domaćin je poveo golom Borijela iz penala u 18. minutu, a konačan rezultat postavio je Lihtštajner u 32.

Tim koji sa klupe vodi Brazilac Leonardo tako je propustio još jednu priliku da se potpuno izjednači sa Interom na liderskoj poziciji. U prošlom kolu su remizirali 1:1 sa Napolijem, a sada su isti skor postigli i u duelu sa Laciom, koji ove sezone beleži katastrofalne rezultate i do poslednjeg kola će strepeti za opstanak u ligi.

Prvo mesto na tabeli Serije A drži Inter sa 63 bodova, Roma je na drugoj poziciji sa poenom manje, a Milan je treći sa 60 bodova.

Kijevo i Parma, kao i Sijena sa Đenovom odigrali su bez golova, dok je "fenjeraš" Livorno spasao bod kod kuće protiv ekipe Barija 1:1.

Podsetimo u subotnjim utakmicama Roma je kao domaćin pobedila Inter rezultatom 2:1, dok je Palermo sa tri gola Mikolija odbranio četvrtu poziciju pobedom nad gostima iz Bolonje 3:1.