Pixabay
Ilustracija

Fudbaleri Svetog Đorđa uhvatili su priključak sa dva vodeća tima na tabeli, pošto su u zaostaloj utakmici šestog kola Premijer lige Brizbejna pobedili Bejsajd Junajted sa 3:2 (1:0).

Utakmicu koja je po svemu opravdala zvanje derbija rešio je sjajni Darsi Pirson, golom u četvrtom minutu nadoknade.

Iako je pobeda izborena bukvalno u poslednjim sekundama meča, tri boda u potpunosti zasluženo su ostala na Sent Džordž Parku.

Igrači srpskog kluba su dominirali na terenu od prvog minuta, što su i krunisali u 38. minutu, kada je akciju najboljih igrača tima Nasiba Džabela i Darsija Pirsona fenomenalnim golom krunisao Samjuel Bol. Šutem sa 16 metara on je doslovce skinuo paučinu iz desnih rašlji gola gostiju.

Splet neverovatnih okolnosti na početku drugog dela doneo je rezultatski preokret u samo pet minuta. Prvo je Galo uz dosta sreće lobovao nemoćnog Nikolu Popovića, da bi nedugo zatim odlični golman Svetog Đorđa napravio jednu od retkih grešaka ove sezone i omogućio Bejsajdu da povede.

Nije dugo trajala radost gostiju, pošto je Džabel u 58. minutu proigrao Falsa na desnoj strani, a njegovo ubacivanje u pogodak pretvorio Oliver Bond. Od tog minuta derbi je poprimio dramatičan tok.

Prvo je napadač gostiju isključen zbog udaranja Saloelea bez lopta, pa je tim iz Vilavonga od tog momenta igrao viktorije pred golom Bejsajda.

Silne šanse nisu iskorišćene, a kada je u 90. minutu sudija neopravdano poništio gol Sanjina Skava zbog navodnog ofsajda, činilo se da je remi neizbežan. Međutim, tako nije mislio sjajni tandem Džabel – Pirson. Prvi je asistirao, a drugi iz blizine pogodio u četvrtom minutu nadoknade, za neopisivu radost domaćeg tima.

“Sveci” su igrali u sastavu: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Džabel, Dejvi, Saolele, Bond, Bol, Korta, Da Silva, Pirson. Igrali su još: Skavo, Kumar, Falso.

U predigri je rezervni tim Svetog Đorđa pobedio sa 3:0 (3:0). Golove su postigli Samjuels, Kaleja i Mid. Rezerve srpskog kluba su četvrte na tabeli sa 20 osvojenih bodova (šest pobeda, dva remija i tri poraza).

Sledeću utakmicu Sveti Đorđe igra u gostima protiv Maunt Gravat Hoksa, u subotu 19. juna od 18.00 časova, na terenu Ditmer Park.

Usvojena žalba iz Vilavonga

Žalba Svetog Đorđa na prekršajnu prijavu je usvojena od strane Fudbalskog saveza Brizbejna i srpski klub neće biti kažnjen zbog incidenta koji se zbio u martu na utakmici protiv Maunt Gravata.
Tom prilikom, došlo je do fizičkog sukoba na tribinama, u koji je bio umešan gostujući fudbaler afričkog porekla, koji nije igrao na tom meču. Maunt Gravat je prijavio “svece” zbog navodnih rasisitičkih uvreda i fizičkog napada, ali su ti navodi odbačeni na osnovu priloženih dokaza i argumenata.

“Kao ponosno inkluzivan klub, koji okuplja pripadnike različitih etničkih porekla, pozdravljamo odluku FS Brizbejna. Nastavićemo da zajedno sa Savezom i gostujućim klubovima radimo na promociji raznolikosti i da zajednički omogućimo svim učesnicima i gledaocima da uživaju u fudbalu”, navodi se u saopštenju Svetog Đorđa koje je potpisao predsednik kluba Zoran Zak Popov.

Popov je naveo i da će na predstojećoj Godišnjoj skupštini kluba biti donete odluke o unapređenju obezbeđenja na stadionu, kao i drugih bezbednosnih protokola.

Dame izgubile od lidera

Fudbalerke Svetog Đorđa su u devetom kolu u gostima izgubile sa 0:3 od lidera na tabeli Springfild Junajteda. Ženski tim je posle četvrti na tabeli sa 15 bodova (pet pobeda i tri poraza). Sledeću utakmicu devojke Svetog Đorđa igraju na domaćem terenu u Vilavongu u petak, 18. juna, protiv Anerlija.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Zaostali mečevi 6. kola: Tuvong – Akacija Ridž 1:1, Sveti Đorđe – Bejsajd Junajted 3:2.

1. Olbeni Krik 12 10 2 0 67:10 32
2. Lejks 12 9 1 2 33:26 28
3. Sv. Đorđe 12 8 2 2 40:20 26
4. Bejsajd 12 7 1 4 28:17 22
5. Tuvong 11 5 3 3 26:21 18
6. Kvinslend Uni 12 5 1 6 18:27 16
7. Mt Gravat 10 4 2 4 17:18 14
8. Akacija R. 11 3 2 6 15:27 11