Pobede FMP-a i Partizana, porazi Hemofarma i Zvezde

0

Dvostruki uzastopni prvak Evrope FMP pobedio je podgoričku Budućnost rezultatom 93:64 (19:23, 25:13, 23:18, 26:10), dok je Partizan savaladao nemački Brose Basket sa 83:71 (27:22, 19:14, 9:20, 28:15).

Francuski Insep savladao je Hemofarm sa 100:96 (25:28, 17:29, 29:18, 29:21), dok je Asvel pobedio Crvenu zvezdu sa 80:76 (17:22, 19:19, 21:14, 23:21).

FMP je rutinski odradio posao protiv Budućnosti, koja ni u jednom trenutku nije bila ravnopravan protivnik, a u domaćem timu istakli su se Miljenović, Silađi, Bezbradica i Janković.

Hemofarm je u prvom poluvremenu igrao veoma dobro i imao vođstvo od 15 poena razlike, ali je u nastavku sve to prokockao i na kraju je poražen u penal završnici.
Dobru igru u prvih 20 minuta prikazali su i zvezdini juniori, koji su do odlaska na odmor stalno bili u vođstvu, ali su u drugom poluvremenu pali i dozvolili Francuzima da preokrenu rezultat.

Partizan je do pobede došao zahvaljujući izvanrednom finišu. Nemci su u trećoj četvrtini uspeli da nadoknade minus od deset koševa, a "crno-beli" su prelomili utakmicu sredinom poslednje deonice.