Dvojica iskusnih tenisera bez većih problema plasirala se u drugu rundu takmičenja.

Rodžer Federer se nešto teže od očekivanog plasirao u drugo kolo Vimbldona, pošto je na startu savladao Južnoafrikanca Lojda Džordža Herisa rezultatom 1:3, po setovima 3:6, 6:1, 6:2, 6:2 za sat i 50 minuta igre.

Švajcarac je loše ušao u meč što je protivnik znao da iskoristi, pa je osvojio prvi set 6:3. Tad je Švajcarac krenuo da igra znatno bolje, pa za protivnika nije bilo spasa.

Nije Federer pružio Herisu šansu da može do iznenađenja, do kraja meča je prepustio protivniku samo pet gemova i tako se na silovit način plasirao u drugo kolo Vimbldona.

Njegov naredni protivnik biće pobednik meča Džo Klark – Noa Rubin.

I Rafael Nadal je obezbedio učešće u nastavku turnira pošto je savladao prvu prepreku Japanca Jući Sugitu sa maksimalnih 3:0 (3:6, 1:6, 3:6). Njegov naredni rival biće nezgodni Nik Kirjos.