Pobede vodećih ekipa Serije A

0

Inter je sačuvao lidersku poziciju u fudbalskom šampionatu Italije, pošto je na svojoj "Đuzepe Meaci" savladao Bolonju sa 3:0.

Dva pogotka za domaćina postigao je Tijago Mota u 29. i 85. minutu, dok je "nevaljali" Marijo Baloteli posle izvinjenja treneru Murinju dobio priliku da igra, i iskoristio je na najbolji mogući način – golom u 52. minutu. Valja istaći da je treći pogodak namestio kapiten "orlova" Dejan Stanković, koji u poslednje vreme igra u odličnoj formi.

Treći je i dalje Milan sa tri boda manje od vodećeg gradskog rivala, pošto su "rosoneri" odneli kompletan bodovni plen sa teškog gostovanja na Sardiniji. Leonardovi izabranici su trijumfovali protiv Kaljarija rezultatom 2:3, a kuriozitet je da su svi golovi postignuti već u prvom poluverenu.

Borijelo i Huntelar su dovodili goste dva puta u prednost, a a Kaljari se vraćao golovima Ragacua i Matrija. Međutim u 38. minutu, defanzivac domaćih Astori pogodio je sopstvenu mrežu, što se ispostavilo kao konačan ishod ovog meča.

Roma je ostala na samo jedan bod zaostatka za Interom, nakon što je golom Mirka Vučinića, nakon akcije Totija i Tonija u 19. minutu, minimalno pobedila domaćina u Bariju. Crnogorski reprezentativac, koji se nalazi u sjajnoj formi, doneo je četvrti trijumf za redom rimskom klubu.

Ekipa Katanije koju vodi srpski stručnjak Siniša Mihajlović došla je do nova tri boda pobedom nad Palermom 2:0. Oba gola u južnjačkom derbiju postigao je Argentinac Maksi Lopez u 14. i 32. minutu, pa Katanija sada ima 38 bodova, sedam više od 18. plasirane Atalante koja je i dalje u ugoženoj zoni.

Fiorentina je odnela samo jedan bod sa gostovanja Parmi rezultatom 1:1, a istim skorom završen je meča između Lacija i Napolija na rimskom "Olimpiku".

Đenova je sa Livornom takođe odigrala 1:1, Atalanta je važne bodove u borbi za opstanak osvojila pobedom nad gostima iz Sijene 2:0, a tri boda sa gostovanja odnela je i ekipa Sampdorije, koja je slavila protiv Kjeva u Veroni 1:2. Golove za Đenovljane postigli su Kasano i Pacini, dok je Mantovani uspeo samo da ublaži poraz.

Fudbaleri Udinezea savladali su Juventus na svom terenu rezultatom 3:0 (1:0) u poslednjem meču 32. kola Serije A. Golove za domaćina postigli su Sančez (9.), Pepe (65.) i Di Natale (77.) i tako slavnom italijanskom klubu naneli novi poraz.

Juventus je u prethodnih šest kola zabeležio četiri poraza, pobedu i remi čime je ugrozio nastup u Ligi Evrope naredne sezone. Ekipa Alberta Zakeronija pobedila je u prošlom kolu Atalantu sa 2:1, ali je kapiten i legenda kluba, Alesandro del Pjero poručio navijačima da jedna pobeda ne znači i da ne "oseća da njegov tim ima igru koja bi trebala da krasi klub takvog renomea. Na žalost po navijače "crno-belih" to se obistinilo već večeras, pošto je Juventus pregažen od Udinezea.