EPA-EFE/FILIP SINGER

U Bundesligi sve po starom: Bajern “gazi”, Levandovski rešeta mreže rivala.

Danas je to bio slučaj u Kelnu gde su Bavarci demonstrirali moć pobedom od 4:0 uz tri gola neprevaziđenog poljskog golgetera. Robert Levandovski je mrežu “Jarečva” pogađao u 9, 62. i 74. minutu i tako stigao do brojke od 23 pogotka ove sezone – i 300 ukupno u Bundesligi!

Samo je legendarni Gerd Miler uspeo da prebaci toliki broj glova, ostaće ikona nemačog fudbala i dalje nedodirljiva za sve sa 365 golova, ali ništa nije nemoguće kada je Levandovski u pitanju. Godien ga stižu, ali mu, očito, ne mogu ništa…

Sjajni Poljak je i danas bio u elementu, doneo je vođstvo gostima koje je duplirao Toliso, da bi “gol mašina” Bavaraca ponvo radila u nastavku i dotukla domaće preko nepogrešivog finišera.

Bajern je na ovaj način održao distancu od šest bodova naspram Borusije Dortmund.