Fudbaleri minhenskog Bajerna ubedljivim trijumfom u Kelnu 4:1 nastavili su pohod ka odbrani titula prvaka Nemačke.

Koliko je Bajern bio dominantan govori i podatak da je već posle 12 minuta ima tri gola prednosti.

Goleadu je otvorio Robert Levandovski, svojim 23. pogotkom u Bundesligi ove sezone, a ubrzo su nastavili Kingli Koman i Serž Gnabri kao na treningu.

U nastavku Bajern je rutinski priveo meč kraju, uz novi gol Gnabrija, dok je domaćin uspeo preko Marka Uta da ublaži poraz.

Fudbaleri Bajerna ponovo su se vratili na prvo mesto na tabeli Bundeslige, na kome je kratko bio Lajpcig.

U poslednjem meču odigranom u nedelju, fudbaleri Majnca i Šalkea odigrali su nerešeno bez pogodaka.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu, no ekipa iz Gelzenkirhena je bila ta koja je prva pripretila preko Gregoriča.

Drugi deo igre doneo nam je dosta bolju igru Šalkea koji je u poslednjim trenucima meča imao veliku šansu da osvoji tri boda, ali MekKeni nije bio precizan nakon kornera.

Čitav meč u dresu Šalkea odigrao je reprezentativac Srbije Matija Nastasić.

Šalke se nalazi na šestom mestu sa 36 osvojenih bodova, dok je Majnc 15. sa 22 boda.