Tanjug/AP
Aleksej Pokuševski

Košarkaši Dalas Maveriksa su rezultatom 127:106 porazili Oklahoma Siti Tandere.

“Srpski jednorog” Aleksej Pokuševski odigrao je fantastičnu utakmicu za Oklahomu u ubedljivom porazu od Dalasa sa 127:106.

Pokuševski je utakmicu završio sa 21 poenom uz 6 skokova i 2 asistencije, dok je na drugoj strani najbolji bio Luka Dončić sa 25 poena, a Boban Marjanović dobio je 5 minuta i bio bez poena.

Kada Dončić ne igra, Dalas je u problemu.

Bez njega su imali dva uzastopna poraza i evo sada se on vratio, ubacio 25 poena, uz Porzingisovih 20 i doneli Maveriksima ubedljivu pobedu rezultatom 127:106.

Ipak, svi su pričali o sjajnom Pokuševskom, najmlađem igraču lige, koji je ubacio 21 poen i maltene sam igrao protiv raspoloženog Dalasa, a Svjatoslav Mihaljuk je takođe bio jako dobar i ubacio 16 poena.

Dalas je do pobede došao zahvaljujući sjajnoj prvoj i trećoj četvrtini, a u drugoj je bilo 39:38 za Oklahomu i tu su nekako najviše uživali ovi neutralni posmatrači.