Pokuševski dvocifren u pobedi ad Bostonom, Bobi isključen (VIDEO)

0
Aleksej Pokuševski

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera su rezultatom 119:115 pobedili Boston Seltikse u noći iza nas.

Boston Seltiksi su upisali i treći uzastopni poraz, odnosno četvrti u poslednjih pet utakmica, a ovoga puta su u TD Gardenu izgubili od Oklahoma Siti Tandera.

U Oklahomi je odličan meč pružio i mladi srpski košarkaš, Aleksej Pokuševski, koji je meč završio sa 12 poena, 6 skokova, 4 asistencije, uz 5 od 12 iz igre za 27 minuta na terenu.

Tokom gotovo čitave utakmice su igrači Oklahome bili u vođstvu, a treba i spomenuti da Boston nije bio kompletan pošto nisu igrali glavni igrači: Džejson Tejtum i Kemba Voker, a nije igrao ni “Timelord”, Robert Vilijams.

Trener Bred Stives je rekao da se nada da će dobiti svoje igrače za noć između srede i četvrtka, kada će Seltiksi igrati sa Šarlot Hornetsima na svom parketu.

Inače, poslednja četvrtina utakmice sa Oklahomom je bila daleko najefikasnija, a gosti su je dobili sa 41:37 i upisali pobedu rezultatom 119:115.

Najefikasniji je bio Džejlen Braun sa 39 poena, dok je sjajni Pejton Pričard meč završio sa 28 poena, Smart je dao 14, a Furnije 11 poena.

U redovima Tandera, 24 poena Dorta, 21 Bejzlija, po 15 Robija i Džeroma i 12 Pokuševskog.

Istovremeno, Dalas je ubedljivo pobedio Golden Stejt sa 133:103, a Boban Marjanović je imao po dva poena i skoka, za četiri minuta.

Plus je pred kraj utakmice zaradio isključenje, zbog nesportske lične greške pri pokušaju da blokira Džordana Pula.

Kod “Voriorsa” Alen Smailagić imao je dva poena i po skok i asistenciju za šest minuta u igri.

Junak trijumfa Dalasa bio je Luka Dončić koji je za 28 minuta ubacio 39 poena, čak 18 u trećoj deonici. Pritom je dodao još osam asistencija i šest skokova.