Polovičan učinak srpskih klubova na evrosceni

0

Odbojkaši Radničkog izgubili su u Kragujevcu od belgijskog Ruselara sa 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 17:25), u utakmici prvog kola Grupe D u Ligi šampiona.

Kragujevčani nisu uspeli da pobedom startuju u najjačem klupskom takmičenju, čime su umanjili šanse za plasman u narednu rundu takmičenja. Najzaslužniji za pobedu Belgijanaca bili su iskusni Ivan Kontreras i Danilo Alveš dos Santos.

U drugoj utakmici Grupe D igraju poljski Belhatov i španski Teruel.

Radnički će u sledećem kolu, 9. decembra od 18 sati, igrati u Lođu protiv Belhatova.

Odbojkaši Vojvodine izgubili su u Kaknju, u BiH, od istoimene ekipe sa 1:3 (25:16, 16:25, 22:25, 22:25), u prvoj utakmici drugog kola Čelendž kupa.

Novosađani su odlično počeli meč, došli do prednosti od 1:0 u setovima, ali su u nastavku meča dozvolili rivalu da dođe do preokreta i pobede.

Vojvodini će u revanš utakmici za prolaz u sledeće kolo biti potrebna maksimalna pobeda. Uzvratna utakmica igra se za sedam dana, od 19 sati u maloj sali SPC Vojvodina.

Odbojkaši kraljevačke Ribnice pobedili su ekipu Tenerifa rezultatom 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:23) u prvom meču 2. kola Čelendž kupa.

Ovom pobedom Kraljevčani su praktično obezbedili plasman u narednu rundu takmičenja, pošto im u revanšu trebaju samo dva seta. U slučaju poraza od 3:1 igrao bi se "zlatni set".

Revanš meč je na programu naredne srede sa početkom u 19 sati u dvorani "Vlade Divac" u Vrnjačkoj Banji.

Odbojkašice TENT iz Obrenovca pobedile su slovačku ekipu Doprastav maksimalnim rezultatom 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) u prvom meču 2. kola Čelendž kupa.

Za plasman u narednu rund ekipi TENT je potreban samo jedan set u revanšu. Uzvratna utakmica je na programu naredne srede u Bratislavi, sa početkom u 16,30 sati.