FK Borusija Dortmund FK Frajburg

U tradicionalnom terminu od 15:30 odigrano je pet utakmica drugog kola nemačke Bundeslige i najveće iznenađenje je poraz Dortmunda na gostovanju Frajburgu.

Borusija poražena sa 2:1, a tokom meča nije viđen ni deo one gre iz prethodnog gola kada su sa 5:1 pobedili Ajntraht.

Domaćin je poveo već u devetom minutu preko krilnog napadača Grifa. Belingem je pogodio stativu u 33. minutu, da bi minut kasnije Jeong propustio priliku da duplira prednost.

Salaj je duplirao prednost u 53. minutu, da bi šest minuta kasnije Keitel postigao autogol i Dortmund je bio ponovo u igri.

Do kraja utakmice nisu imali nijednu pravu priliku i Frajburg je slavio.

Volsfburg je u Berlinu savladao Hertu 2:1 (0:0), posle preokreta. Herta je povela golom Lukebakia u 60. minutu, da bi Baku u 74. i Nmeča u 88. minutu doneli preokret i pobedu.

Trijumf je ostvario i Bohum protiv Majnca 2:0 (1:0). Strelci su bili Holtman u 21. minutu i Polter u 56.