Košarkaši čačanskog Borca izgubili su večeras od Cedevita Olimpije sa 97:88, u Ljubljani u 7. kolu ABA lige.

Domaći tim zabeležio je četvrti trijumf, dok Borac upisao peti poraz ove sezone.

Izabranici Marka Marinovića ravnopravan rival bili su do finiša prvog poluvremena i rezultata 37:37, nakon čega su domaćini predvođeni Jakom Blažičem ušli u seriju 12:2, kojom su rešili meč u svoju korist.

Tokom poslednje četvrtine, ekipa Jurice Golemca imala je i plus 23, ali je Borac uspeo da smanji na sedam poena zaostatka i više od toga nije mogao.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Blažić sa 23 poena, dok je Nenad Nerandžić predvodi Čačane sa 17 koševa, a jedan manje ubacio je Entoni Smit.

Potez utakmice viđen je u finišu treće četvrtine, kada je košarkaš Cedevite Dan Duščak pogodio trojku preko celog terena.