Poraz Partizana na premijeri Evrolige

0

Šampioni Srbije su dobro otvorili meč Grupe B i stekli blagu prednost, pa je Unikaha uhvaćena na spavanju. Domaćin je brzom igrom uspeo da napravi nekoliko kontri i na poluvreme da ode zalihom od 41:32.

U nastavku utakmice je nešto iskusniji tim Unikahe preokrenuo igru i lagano stizao crno-bele. Pet minuta pre kraja gosti su stigli do izjednačenja i snalažljivijom igrom u završnici utakmicu su priveli kraju pobedom 72:64.

Na kraju zaslužena pobeda gostiju iz Španije, koji su iskoristili čak 23 izgubljene lopte košarkaša Partizana.

Trener Partizana Duško Vujošević kaže da je njegov tim zbog sopstvenih grešaka, ali i sudijskih, izgubio od Unikahe.

"Veći deo utakmice bili smo u vođstvu, ali se ta prednost postepeno topila. Glupo smo gubili lopte, naročito u trećoj četvrtini, ali moram da kažem da smo i drastiično oštećeni kod sudija pošto kriterijum niji bio isti za obe ekipe. Zadovoljan sam prikazanim, mislim da je ovaj mladi tim veći deo meča odigrao kvalitetno", rekao je Vujošević.

Junak pobede Unikahe bio je Džoel Frilend sa 19 poena, od čega 13 u nastavku utakmice, dok je Printezis ubacio 16 koševa.

Kod Partizana se istakao novajlija Lester Mekejleb sa 15 poena, čime je pokazao da će biti izuzetno pojačanje. Odličnu partiju pružio je i mladi Vladimir Đjekić ubacivši 10 koševa.

U ostalim utakmicama Grupe B Lijetuvos Ritas je pobedio na svom terenu Efes Pilsen rezultatom 77:70, dok je Himki priredio malo iznenađenje pobedivši jednog od favorita takmičenja madridski Real posle produžetaka 84:81.