R. Erceg
Gužva ispred Bonirigovog gola

Utakmica između Hakoe i Belih orlova ostaće upamćena kao prekretnica za oba tima. Nažalost, naš klub je izvukao deblji kraj, jer porazom od 3:1 praktično su anulirane šanse za eventualni proboj u vrh tabele i borbu za plej-of.

S druge strane, Hakoa je pobedom izbila prvi put među vodeću četvorku. Tačnije na trećem mestu deli isti broj bodova kao i akademci Vonderersa koji su na drugoj poziciji.

Stvari nisu krenule tako loše prošle nedelje na Hensli atletik fildu, domaćem terenu Hakoe u Istgardensu. Šta više, prvo poluvreme u potpunosti je pripalo našem timu.

Za prvu šansu se čekalo 22 minuta, kada je Radovan Pavićević iz prve dao povratnu loptu Davidu Vrankoviću, a ovaj prebacio gol domaćina. Ubrzo, Vrankovića odigrava do Pavićevića, a on upošljava Pitersena, koji šutira iz prve sa pet metara, ali samo u golmana.

Mekenzi u skoku na sredini terena

U 36. minutu još jedan napad srpskog tima, kada je Pitersen asistirao Pavićeviću, a ovaj šutirao s desne strane šesnaesterca i doveo srpski tim u zasluženo vođstvo od 1:0.

Domaćini su igrali uglavnom nepovezno tokom prvih 45 minuta. Naši fudbaleri su bili brži i osvajali su većinu duela na sredini terena.

Na početku drugog dela igre usledila je devetominutna neverica, koja je pomela naš tim. Tri gola u režiji Koksa, Mendeza i Kotona bila su dovoljna za potpuni preokret i vođstvo od 3:1.

Raspoloženi Pavićević uzvratio je za srpski tim efektnim udarcem, ali ovaj pokušaj je bilo sve što su naši fudbaleri uspeli da učine.

Frapantno zvuči da se ovaj poraz desio gotovo po istom scenariju kao u nekim prethodnim utakmicama. Najsvežija uspomena je poraz od St. Džordž sitija (5:2) nakon 1:1 u prvom poluvremenu.

Sledeće subote, Orlovi gostuju kod Hils junajteda. Utakmica je zakazana za sedam časova uveče na Lili homes stadionu u Blektaunu.

Blokada Kostinog šuta

NPL2 NSW

Rezultati 14. kola: St. Džordž Siti – Rejders 1:0, Mauntis – Spirit 0:0, Tigrovi – Z. Sidnej 1:1, St. Džordž FC- Hils jtd 5:3, Mariners – Blektaun 1:0, Hakoa – Beli orlovi 3:1

1. St. Džordž siti 14 10 2 2 38:21 32

2. Z. Sidnej 14 8 3 3 33:19 27

3. Hakoa 14 6 3 3 27:13 27

4. Spirit 14 8 2 4 33:17 26

5. Tigrovi 14 8 1 5 25:22 25

6. Mariners 14 7 2 5 32:23 23

7. St. Džordž FC 14 7 1 6 20:22 22

8. Beli orlovi 14 4 3 7 23:27 15