Privatna arhiva
Navijaci Belih orlova će ponovo moći da pruže podršku ekipi

Fudbaleri Springvejl Belih orlova prošetali su se Nanavadingom i sa zasluženih 4:2 upisali drugu ovogodišnju pobedu.

Već u prvom poluvremenu su golovima Husainija i Kubenka stekli sigurnih 2:0, a posle kratke krize i dva primljena gola za samo tri minuta, uspeli su da se vrate u ritam i da preko Vraneševića i Husainija dođu do sva tri boda.

Sada se Orlovima ukazuje idealna prilika da vežu dva uspeha, pošto im u petak u goste dolazi Vitlsi, a kapije stadiona u Kizborou biće posle mesec dana konačno otvorene za navijače.

Naime, srpskom klubu je ukinuta kazna zbog incidenata na meču sa Melburn Viktorijem (koji su izazvali gostujući navijači), pa iz uprave Springvejla pozivaju svoju vernu publiku da podrži ekipu u petak uveče od 20.30 časova.

“Pozivamo sve navijače da prisustvuju utakmicama na stadionu. Od sledećeg meča naši navijači će moći uživo da prate utakmice i da zajedno sa nama prenesu energiju igračima. Želeli bismo prvenstveno da se od srca zahvalimo našim vernim navijačima koji su nas podržavali i bodrili preko onlajn prenosa na internetu koje smo obezbedili. Jedva čekamo da ih ponovo vidimo na tribinama”, piše u saopštenju uprave.

Ekipa Springvejla je prošla kroz težak period u kojem je igrala bez publike, nesrećno gubila mečeve, a zatim ostala i bez trenera Kiričijana koji je podneo ostavku.

Međutim, pod komandom njegovog dojučerašnjeg pomoćnika Darka Đurića ekipa je počela da ulazi u formu, a igra i pobeda iz prošlog kola najavljuju da bi u narednim nedeljama rezultati mogli da se stabilizuju uz podršku vernih navijača.

Podrška će sigurno dobro doći i mladom timu srpskog kluba, koji je takođe prošlog vikenda zabeležio pobedu protiv Nanavadinga – 3:0. Golove su postigli Dorsovski u 38, Daglas u 58. i Bonadio u 80. minutu.

TREĆA PREMIJER LIGA VIKTORIJE

REZULTATI 9. kola: Preston Lajons – Melburn Siti 1:1, Balarat Siti – Vestern Junajted 1:4, Vitlsi Rejndžis – Boks Hil Junajted 1:2, Nort Sanšajn – Melburn Viktori 0:0, Nanavading Siti – Beli orlovi 2:4, Džilong Makedonija – Davton 2:1.

1. Melburn S. 9 6 2 1 21:9 20
2, Preston L. 9 5 3 1 16:6 18
3. Viktori 9 5 3 1 19:10 18
4. Vestern J. 9 5 1 3 19:14 16
5. Džilong 9 5 0 4 11:16 15
6. N. Sanšajn 9 4 1 4 14:11 13
7. Nanavading S. 9 4 0 5 12:16 12
8. Boks Hil 9 3 2 4 14:14 11