Ruski teniser Karen Kačanov boriće se za zlato na Olimpijskim igrama pošto je u polufinalu savladao španskog predstavnika Pabla Karenja Bustu sa 2:0 (6:3, 6:2).

Tako će Novak u slučaju pobede protiv Zvereva igrati protiv njega.

Novak je pet puta igrao protiv Rusa i samo je jednom poražen. U poslednja tri duela odigrana od 2019. godine na ovamo, Đoković nije dopustio ni brejk protivniku.

Nešto preko 75 minuta bilo je potrebno Kačanovu da završi posao protiv Karenja Buste koji nije baš ni poznat kao neko ko se dobro snalazi na betonu.

Prilično lako je Španac pao u prvom setu, nije uspeo da odbrani dva puta svoj servis pa je Kačanov to iskoristio i priveo set kraju.

Tako je prenodst brzo iznosila 4:2, a posle toga nije bilo nedaumica ko prolazi u finale.

Tako je Kačanov ušao u finale, bez obzira što su mnogi predviđali da će se na njegovom mestu naći teniseri poput Medvedeva i Cicipasa.