M. N.
Strelac: Sem Džonson

Fudbaleri Svetog Đorđa nisu uspeli da zadrže brz ritam iz proteklih sedmica i minulog vikenda su osvojili “samo” bod protiv rivala uz donjeg dela tabele.

Sentenari Stormers su u meču 12. kola Premijer lige Brizbejna uspeli da prekinu seriju sjajnih rezultata srpskog kluba i da ostanu neporaženi na svome terenu – 3:3 (1:2).

Srpski tim je važio za apsolutnog favorita i navijači su s pravom očekivali još jednu sigurnu pobedu protiv pretposlednje ekipe na tabeli.

Međutim, iako su fudbaleri Svetog Đorđa najpre bili gol u minusu, a zatim dva puta vodili (1:2 i 2:3), meč je priveden kraju nerešenim ishodom, što je po mnogima bio rezultat ravan porazu.

Domaćin je u 15. minutu bio gol u prednosti, da bi samo osam minuta kasnije srpski tim poravnao rezultat preko Džonsona. Već u 27. minuta Sveti Đorđe je poveo preko prvog strelca Džabela, što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Sedam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno domaćinu da izjednači, a zatim su usledila dva jedanaesterca, po jedan na obe strane. Najpre je srpski tim sa bele tačke poveo sa 3:2 u 60. minutu preko Sinertona, ali je domaćin iz jedanaesterca ponovo izjednačio u 75. minutu.

Za “svece” su igrali: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Skavo, Džabel, Jovanović, Samjuels, Saolele, Sinerton, Bol, Korta, Falso, Kumar, Da Silva, Korling.

U predigri su rezervni timovi odigrali nerešeno bez golova 0:0. Rezerve Svetog Đorđa su četvrte na tabeli sa 21 bodom (šest pobeda, tri remija i dva poraza).

Sledeću utakmicu srpski tim će na domaćem terenu u Vilavongu igrati protiv Bejsajd Junajteda, u nedelju 13. juna od 17.00 časova.

Detalj sa memorijala prošle godine

Memorijalni turnir “Dejan Ćećez”

U nedelju, 20. juna, na terenu u Vilavongu održaće se tradicionalni Memorijalni kup “Dejan Ćećez” u malom fudbalu “pet na pet”. Za ovaj turnir vlada veliko interesovanje u Brizbejnu i svi zainteresovani mogu da se prijave na broj telefona 0429 876 540 (Zak).

Kotizacija po ekipi je 270 dolara, a maksimalan broj igrača po ekipi je devet. Učestvovaće osam timova. Pored muških ekipa igraće i mešovite ekipe, za koje je kotizacija 180 dolara, a uslov je da svaka ekipa ima najmanje ženska člana.

Nagrade su 700 dolara za pobednike kod muških ekipa, a za mešovite 350 dolara.

Pored uživanja u fudbalu, prisutni će moći da probaju i bogat izbor hrane, pošto će se održavati “kotlićijada”, a obezbeđena je i živa muzika.

Premijer liga Brizbejna

Rezultati 12. kola: Bejsajd Junajted – Mt Gravat 0:1, Sentenari Stormers – Sveti Đorđe 3:3, Akacija Rodž – Lejks 1:2, Tuvong – Gep 5:1, Univerzitet Kvinslend – Vestern Spirit 1:0, Brizbejn Najts – Olbeni Krik 2:4.

1. Olbeni Krik 11 9 2 0 54:10 29

2. Lejks 12 9 1 2 33:26 28

3. Sv. Đorđe 11 7 2 2 37:18 23

4. Bejsajd J. 11 7 1 3 26:14 22

5. Tuvong 10 5 2 3 25:20 17

6. Univerzitet 12 5 1 6 18:27 16

7. Mt Gravat 10 4 2 4 17:18 14

8. Najts 10 3 1 6 14:21 10