Fudbaleri Italije pobedili su Jermeniju sa 3:1 u petoj kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Jermeni su na svom stadionu u Jerevanu dočekali Italiju i uspeli su da ih iznenade u ranoj fazi utakmice i da već u 11. minutu meča dođu do prednosti, kada je Aleksander Karapetijan zatresao mrežu “Azura”.

Na odgovor Italije se čekalo dobrih 17 minuta, a onda je na scenu stupio napadač Torina Andrea Beloti i doneo svom timu izjednačenje, pa se tim rezultatom prvih 45 minuta i okončalo.

Jermenija se posle toga zatvorila, bila je rešena da osvoji jedan bod protiv velikog favorita na svom stadionu, a u tome im je odmogao strelac prvog gola, koji je u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena zaradio drugi žuti karton i već tada završio utakmicu.

Italijani su se dugo mučili, napadali su konstantno, ali gola nije bilo. Bar ne do 77. minuta kada je Lorenco Pelegrini doneo Italiji preokret, da bi tačku stavio Andrea Beloti samo tri minuta kasnije.