Primera: Atletiko preslišao Levante, Sevilja ide u LŠ

0

Beta/AP
Fudbaleri Atletika silni na startu 2015.

Strelci za Atletiko bili su Antoan Grizman u 18. i 47. i Dijego Godin u 82. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Nabil El Zar u 62.

Atletiko je tokom celog meča bio bolji rival. Imali su veći posed lopte, više šuteva ka golu Levantea i na kraju se zasluženo došli do prve pobede u 2015. godini.

"Jorgandžije" su se ovim trijumfom izjednačile sa Barselonom, koja ima utakmicu manje, na drugom mestu u Primeri sa 38 bodova, dok je Levante 15. sa isto toliko bodova.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Seltu sa 1:0 u 17. kolu španske Primere.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Nikolas Pareha u 32. minutu. Pareha je gol postigao iz slobodnog udarca, a danas je odigrao svoj 100. meč za Sevilju.

Sevilja je posle ovog kola četvrta na tabeli Primere sa 33 boda, dok je Selta osma sa 20 bodova.