Primera: “Podmornica” osvojila “Kalderon”

0

Beta/AP
Zaustavljen: Mario Mandžukić, napadač Atletika

"Žuta podmornica" slavila onemogućila je šampiona da se izjednači sa Barselonom na drugom mestu Primere. Čovek odluke u utakmici u kojoj je Atletiko napadao bio je Argentinac Lusijano Vijeto.

Brzonogi napadač umakao je Godinu u 84. minutu i precizno šutirao pored Moje, koji je samo nekoliko minuta ranije bio uspešniji u duelu "jedan na jedan".

Fudbaleri Espanjola pobegli su od opasne zone, pošto su u prvom nedeljnog meču 15. kola Primere savladali Granadu 2:1. Domaći su poveli u 34. minutu, posle centaršuta Serhija Garsije, kada se Filipe Kaisedo najbolje snašao u gužvi i zatresao mrežu. Gosti su uspeli da se vrate u drugom poluvremenu, posle sjajne reakcije El Arabija na drugoj stativi, ali je Stuani ipak doneo sva tri boda Espanjolu u 90.

Sevilja je kod kuće razočarala protiv Eibara 0:0, a remi uz dva pogotka dogodio se u San Sebastijanu. Sosijedad je protiv Bilbaoa poveo golom Karlosa Vele u 3. minutu, a konačan rezultat postavio je De Markos u 61.