Primera: Preokret Sevilje za istorijsku pobedu, Mandžukić pogurao Atletiko

0

Nastavio golgetersku seriju: Mario Mandžukić

U sasvim običnoj fudbalskoj predstavi prvak Španije je nadigrao klub iz predgrađa Madrida Hetafe i slavio pogotkom Mandžukiča u 40. minutu. Gosti su bili bolja ekipa, dok se domaćin uglavnom oslanjao na kontranapade. Međutim, oni mu nisu doneli ništa dobro.

Viljareal je poveo u 79. minutu golom Lucijana Vieta, izjednačio je Denis Suarez u 88. minutu, a konačan rezultat postavio je iz penala Karlos Baka u trećem minutu sudijske nadoknade. Ekipa Unaja Emerija je tako posle devet utakmica stigla do učinka od sedam pobeda, uz po poraz i remi – što je najbolji start Sevilje u istoriji.

Posle devet odigranih kola Sevilja je druga na tabeli sa 22 boda, dok je Viljareal osmi sa 14 osvojenih bodova.

Ranije tokom nedelje, Espanjol i Deportivo su odigrali bez golova, dok je Malaga na svom terenu sa ubedljivih 4:0 savladala Rajo Valjekano.